Wybierz region

Wybierz miasto

  Ambitny beniaminek

  Autor: ROBERT GALIŃSKI

  2001-08-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Po trzech kolejkach liderem w raciborskiej A-klasie jest reprezentant powiatu wodzisławskiego Naprzód Czyżowice. W tym roku czyżowiczanie obchodzą 80-lecie klubu.

  Po trzech kolejkach liderem w raciborskiej A-klasie jest reprezentant powiatu wodzisławskiego Naprzód Czyżowice. W tym roku czyżowiczanie obchodzą 80-lecie klubu. Nikt nie ukrywa, że najszczęśliwszym epilogiem tego jubileuszu byłby awans do ligi okręgowej.

  Podczas niedawnych obchodów 80-lecia klubu jego prezes Piotr Pyrchała mówił, że Naprzód chciałby włączyć się do walki o awans. Nikt jednak nie brał tych słów poważnie, bowiem bardzo rzadko zdarzało się, aby beniaminek zawojował ligę. Okazuje się, że sternik Naprzodu wiedział, co mówi.
  Po trzech kolejkach czyżowiczanie z kompletem punktów plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. W pierwszym spotkaniu Naprzód podejmował na własnym stadionie ekipę Kornowaca. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku gospodarze wygrali 2:1. Należy przy tym pamiętać, że jedenastka z Kornowaca w ubiegłym sezonie skończyła rozgrywki na 2 miejscu, przegrywając awans w samej końcówce.

  W 2 odsłonie rundy jesiennej Naprzód grał na wyjeździe w Gaszowicach. Goście nie pozostawili żadnych złudzeń miejscowym, pewnie wygrywając 0:4. Kolejnym zespołem goszczącym w Czyżowicach była jedenastka z Lysek, która w poprzednim sezonie zakończyła rozgrywki na 3 miejscu. Naprzód łatwo poradził sobie z gośćmi, strzelając im 7 bramek, tracąc 3.

  - Na pewno cieszymy się z tych zwycięstw, ale nie wyciągamy z nich zbyt pochopnych wniosków. Nadal potwierdzam, że chcielibyśmy awansować. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że przed nami bardzo długa droga - stwierdził niedawno Piotr Pyrchała.

  Sporym wzmocnieniem składu beniaminka okazało się przyjście Janusza Pancera. W przeszłości piłkarz ten z powodzeniem grał w II lidze (Naprzód Rydłutowy), później występował w III-ligowej Concordii Knurów. Ostatnio w Knurowie zawodnik ten był trenerem pierwszej drużyny. Podobną rolę pełni w Naprzodzie, z tą tylko różnicą, że gra dodatkowo na pozycji stopera.

  O finansową stronę jedenastki z Czyżowic dbają okoliczne firmy i rzemieślnicy. W ramach działalności statutowej działacze dostają także dotacje z Urzędu Gminy w Gorzycach. Efektem troski miejscowych włodarzy o kondycję sportu jest wyremontowany budynek klubowy, którego nie powstydziłyby się drużyny w dużo wyższych klasach rozgrywkowych.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)