Wybierz miasto

Awans Unii

Autor: ROBERT GALIŃSKI

2001-09-05, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

Unia Racibórz po ostatniej kolejce IV ligi zmieniła w fotelu lidera wodzisławską Odrę. Stało się tak po remisie wodzisławian na boisku w Dankowicach. Wygrały drużyny Peberowu Krzanowice i Przyszłości Rogów. Kolejną porażkę na własnym stadionie poniósł Górnik Czerwionka.

Lider II grupy IV ligi, czyli drugi zespół wodzisławskiej Odry, grał na wyjeździe w Dankowicach z miejscowym Pasjonatem. Z początku wszystko układało się po myśli wodzisławian. Już w 6 minucie Bartosz Socha wykorzystał niepewność obrońców Pasjonata wyprowadzając gości na prowadzenie. Pasjonat podrażniony tą sytuacją rzucił się do huraganowych ataków. Wyrównanie padło na kilka minut przed przerwą, a strzelcem bramki został Stolarczyk. W drugiej połowie obie drużyny starały się zmienić rezultat, niestety z mizernym skutkiem.

Prezes raciborskiej Unii twierdził przed sezonem, że najgroźniejszym konkurentem do awansu będzie Stal Bielsko. W ubiegłej kolejce obie te jedenastki miały pierwszy raz skonfrontować swoje umiejętności. Pierwsze starcie wygrali unici pokonując bielszczan 2:0. Pierwsze 45 minut upłynęło pod dyktando raciborzan, którzy grając na własnym stadionie chcieli bardzo strzelić bramkę. Najbliższy szczęścia był w 35 minucie Robert Żbikowski, którego strzał zatrzymał się na słupku bielskiej bramki. Kilka minut później ten sam zawodnik został przewrócony w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny.

Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Moneta i na przerwę raciborzanie schodzili bogatsi o jedną bramkę. Po zmianie stron unici dążyli do podwyższenia rezultatu. Stało się to na kwadrans przed zakończeniem spotkania, a bohaterem ponownie był Żbikowski. Napastnik gospodarzy wyłożył piłkę Kopczyńskiemu, a ten bez problemów pokonał bramkarza gości.

Trzecie zwycięstwo zanotował krzanowicki Peberow. Podopieczni trenera Matjoszka tym razem pokonali na własnym stadionie Unię Bieruń. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Gaca, który dwukrotnie otworzył drogę do bramki swoim kolegom. W pierszej połowie z jego podania skorzystał Lis, pewnie strzelając z kilku metrów. Po raz drugi Gaca obsłużył Pawlusińskiego. "Plastik" strzałem głową zamknął strzeleckie popisy w tym meczu. Pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie zanotował beniaminek z Rogowa. Stało się tak po zwycięstwie 2:1 nad MKS-em Lędziny. Zwycięstwo zapewnił gospodarzom Staniek, który strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza Lędzin.

Nadal nie wiedzie się Górnikowi Czerwionka. Jego piłkarze w ostatniej kolejce podejmowali Beskid Skoczów. Po kwadransie gospodarze prowadzili 2:0. Później katastrofalne błędy w obronie spowodowały, że punkty pojechały do Skoczowa.

Wyniki 4 kolejki:

Pasjonat Dankowice - Odra II Wodzisław 1:1 Bramki: Socha dla Odry - Stolarczyk dla Dankowic. Unia Racibórz - BKS Stal Bielsko Biała 2:0 Bramki: Moneta, Kopczyński dla Unii. Peberow Krzanowice - Unia Bieruń Stary 2:1 Bramki: Lis, Pawlusiński dla Krzanowic - Woźny dla Unii. Przyszłośń Rogów - MKS Lędziny 2:1 Bramki: Halszka, Staniek dla Przyszłości - Wurzel dla MKS-u. Górnik Czerwionka - Beskid Skoczów 2:5 Bramki: Pasiński, Szczepaniok dla Górnik - Jeleń, Kłębek(2), Pieniążek, Bystroń.