Wybierz region

Wybierz miasto

  Bliżej świata

  Autor: MARCIN KASPRZYK

  2001-09-06, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Być może już niebawem skończą się kłopoty mieszkańców, którym telefonu nie chce podłączyć żaden operator. Są bowiem takie miejsca w regionie, w których nie opłaca się budowanie klasycznej linii telefonicznej.

  Być może już niebawem skończą się kłopoty mieszkańców, którym telefonu nie chce podłączyć żaden operator. Są bowiem takie miejsca w regionie, w których nie opłaca się budowanie klasycznej linii telefonicznej. Rybnicka Telekomunikacja zapowiada, że postara się rozwiązać ten problem na przełomie września i października.

  Wczoraj w Rybniku odbyło się spotkanie, w czasie którego przedstawiono plany inwestycyjne rybnickiego obszaru Telekomunikacji S.A. Dyrektor Edmund Skupień poinformował, że firma planuje rozwiązać problemy mieszkańców naszego regionu, do których nie dochodzą linie telefoniczne.

  - Jest wiele osób, które mieszkają w miejscach oddalonych od centrów małych miejscowości. Do tej pory żadnemu z operatorów nie opłacało się budować linii do jednej czy dwóch posesji. Mamy jednak inny pomysł, który rozwiąże ten problem. Chcemy do tego wykorzystać analogową sieć telefonii komórkowej, która funkcjonowała w naszym kraju kilka lat temu - tłumaczył Edmund Skupień.

  Program ma ruszyć już na przełomie września i października. Osoby, które będą chciały skorzystać z propozycji, otrzymają telefony komórkowe, które będą traktowane przez operatora jak zwykłe aparaty stacjonarne.

  Rybnicka Telekomunikacja wczoraj poinformowała również o nowej propozycji skierowanej do miłośników Internetu lub firm często korzystających z sieci. Będzie to tzw. neostrada. W ramach tego projektu TP S.A. oferować będzie modemy o bardzo wysokich transferach danych. Dzięki nowemu urządzeniu będzie można znacznie szybciej surfować po sieci i ściągać pliki. Nowością jest również to, że w czasie korzystania z internetu linia telefoniczna nie będzie zajęta. Niestety usługa jest dosyć kosztowna.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)