Wybierz region

Wybierz miasto

  Bogumińska zamknięta

  Autor: (mir)

  2001-10-29, Aktualizacja: 2004-12-18 01:41 źródło: Dziennik Zachodni

  Od ubiegłego tygodnia nieprzejezdna jest część ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu. Zagrodzony szlabanami został odcinek od skrzyżowania z ulicą Witosa do skrzyżowania z Pszowską.

  Od ubiegłego tygodnia nieprzejezdna jest część ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu. Zagrodzony szlabanami został odcinek od skrzyżowania z ulicą Witosa do skrzyżowania z Pszowską. Są kłopoty z dojazdem do magistratu i budynku Starostwa Powiatowego.


  Przejechać przez wyłączony z ruchu fragment drogi mogą jedynie mieszkańcy pobliskich domów. Na marsz na piechotę powinni się nastawić interesanci Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego oraz odwiedzający targowisko przy Bogumińskiej. Mimo że wyłączony z ruchu jest tylko krótki odcinek drogi, na wodzisławskich ulicach już spowodowało to niemałe zamieszanie. Objazd biegnie bowiem ulicą Witosa, gdzie w ubiegłym miesiącu zmieniono organizację ruchu. Ponieważ niektórzy kierowcy wciąż jeżdżą w tym miejscu na pamięć, powoduje to komplikacje. Często na skrzyżowaniu dochodzi do sytuacji, że dany szofer nie wie czy jechać, czy ustąpić pierwszeństwa. Co bardziej krewcy kierowcy od razu naciskają na klaksony.


  Zamknięcie ulicy Bogumińskiej zostało spowodowane remontem kanalizacji deszczowej i sanitarnej pod ulicą. Gdy prace zakończą się na tej ulicy, ekipy robotników przeniosą się dalej. W następnej kolejności ma być remontowana kanalizacja pod ulicą Pszowską. Ta droga nie będzie jednak zamknięta, bo rury zostaną położone za pomocą przewiertu. Po Pszowskiej prace przeniosą się na Plac Św. Krzyża, a później na ulicę Powstańców biegnącą do Rynku. Cały remont nie zakończy się wcześniej niż za rok.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.