Wybierz region

Wybierz miasto

  Charytatywny festyn

  Autor: ana

  2001-09-25, Aktualizacja: 2004-12-18 01:51 źródło: Dziennik Zachodni

  W czwartkowe popołudnie na rybnickim rynku bawiono się podczas charytatywnej imprezy. Dochód z festynu przeznaczony zostanie dla zniszczonej powodzią gminy Budzów.

  W czwartkowe popołudnie na rybnickim rynku bawiono się podczas charytatywnej imprezy. Dochód z festynu przeznaczony zostanie dla zniszczonej powodzią gminy Budzów. Rybniczanie wspomogą również rodzinę państwa Drwalów, którzy w wyniku tego kataklizmu stracili dach nad głową. Kwestę prowadzili członkowie wybranej niedawno Młodzieżowej Rady Miasta.

  Na początek Adam Fudali, prezydent Rybnika (który gościł w poszkodowanej gminie), opowiadał, że kataklizm zniszczył tam drogi, mosty oraz wiele gospodarstw. Kilkanaście rodzin straciło dach nad głową. Następnie na estradzie pojawiła się "Hajer Kapela", która bawiła publiczność śląskim folklorem. Wystąpiły również zespoły "Za późno", "OK" i "Zagrożony gatunek". O dobry humor uczestników imprezy zadbali członkowie kabaretu "Noł Nejm". Wszyscy artyści wystąpili za darmo.

  Imprezę zorganizowały Dom Kultury w Chwałowicach, Stowarzyszenie Rybnickich Handlowców oraz fundacja "Edukacja dla Demokracji". Współorganizatorami zabawy (prowadzącymi jednocześnie kwestę na rzecz powodzian) byli członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. Organ ten liczy 34 członków. Są to uczniowie rybnickich szkół ponadgimnazjalnych.

  - Wybory do rady odbyły się zaledwie tydzień wcześniej, a ci młodzi ludzie już zaangażowali się w przygotowanie tak dużej imprezy - cieszyła się Grażyna Szynol z fundacji "Edukacja dla Demokracji", która pomagała zorganizować MRM.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.