Wybierz region

Wybierz miasto

  Dalie i mieczyki

  Autor: (ana)

  2001-09-07, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy Czyżowic (gmina Gorzyce) przez dwa dni podziwiali przepiękną wystawę kwiatów, która odbyła się w Wiejskim Domu Kultury. Zaprezentowano na niej kolekcję ciekawych odmian dalii i mieczyków.

  Mieszkańcy Czyżowic (gmina Gorzyce) przez dwa dni podziwiali przepiękną wystawę kwiatów, która odbyła się w Wiejskim Domu Kultury. Zaprezentowano na niej kolekcję ciekawych odmian dalii i mieczyków. Ekspozycja zatytułowana została "Kwiaty jesieni".

  Jednym z głównych wystawców na czyżowickiej ekspozycji był Jan Kiszka z podrybnickiego Golejowa. Jego kwiaty już kilkakrotnie prezentowane były w programach teleaawiaaazyjnych. Hodowca ma w swym ogrodzie kilkaset odmian liliowców, irysów i dalii. Te ostatnie są najpiękniejsze właśnie w połowie września. Na wystawie pokazano też kolekcję przepięknych mieczyków Jaroslava Hrabovskiego z Republiki Czeskiej. Swe kwiaty przywieźli także: Janina Jakubiak, Franciszek Stania i Jerzy Woźniak. Teresa Cichoń z Rybnika oraz Izabela Borecka przygotowały piękne kompozycje wykonane z ogrodowych roślin. Każdy, kto podczas weekendu odwiedził WDK, mógł również zakupić akcesoria i ozdoby ogrodowe. Ekspozycji towarzyszył dwudniowy festyn z wieloma atrakcjami.

  - W naszej gminie nie brak pięknych ogrodów. Chciałabym jednak, aby rośliny były jeszcze bardziej różnorodne i niezwykłe. Wiele osób nie wie, gdzie można kupić takie odmiany roślin ogrodowych. To był właśnie główny cel wystawy. Mam nadzieję, że na stałe wejdzie ona do programu imprez czyżowickiego WDK-u - powiedziała Jadwiga Borecka, miejscowa miłośniczka kwiatów, która zorganizowała ekspozycję.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)