Wybierz region

Wybierz miasto

  Długie Dni Raciborza

  Autor: (adr)

  2001-08-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Trwają przygotowania do kolejnych Dni Raciborza. Jest już znany szczegółowy program imprezy, która zacznie się na początku września i potrwa... niemal przez cały miesiąc! 7 września (w przyszły piątek) w Muzeum ...

  Trwają przygotowania do kolejnych Dni Raciborza. Jest już znany szczegółowy program imprezy, która zacznie się na początku września i potrwa... niemal przez cały miesiąc!

  7 września (w przyszły piątek) w Muzeum zostanie otwarta wystawa "Kiecki, gunie, modrzyńce" prezentująca śląskie stroje ludowe. Wernisaż zaczyna się o godzinie 17. Uświetni go koncert chóru "Strzecha" z Raciborskiego Domu Kultury. W niedzielę (9 września) na dziedzińcu Zamku Piastowskiego odbędzie się koncert zatytułowany "Muzyka na Zamku". W programie m. in. pokazy walk bractw rycerskich (z Raciborza, Opola i Ostrawy) i koncerty zespołów wokalnych (z Rud, Opola, Kędzierzyna-Koźla, a nawet ze Lwowa). Imprezie towarzyszyć będzie wystawa haftu artystycznego miejscowego artysty Henryka Łobosa.

  Z kolei na 14 września w Muzeum zaplanowano spotkanie z okazji 40-lecia istnienia Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej zatytułowane ?Pieśń o ziemi naszej?. Początek o godzinie 17. Natomiast w dniach od 14 do 16 września (a więc od piątku do niedzieli) na rynku odbywać się będzie Międzynarodowa Biesiada Folkloru. W programie między innymi koncerty zespołów folklorystycznych "Żory", "Mały Haśnik", "Skotniczka" (piątek), grup "Wierchy" i "Bejatka" (sobota) i zespołów folkowych "Traktor", "Celtic Folk" i "Turnioki" (niedziela).

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)