Wybierz region

Wybierz miasto

  Dotacja na promocję

  Autor: (mir)

  2001-10-04, Aktualizacja: 2004-12-18 01:48 źródło: Dziennik Zachodni

  Pięć tysięcy złotych otrzymało Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację konkursu promującego ziemię wodzisławską w ...

  Pięć tysięcy złotych otrzymało Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację konkursu promującego ziemię wodzisławską w Europie.


  Konkurs "Ziemia Wodzisławska w Europie" jest adresowany do dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu wodzisławskiego. Uczestnicy muszą nadesłać wykonaną dowolną techniką pracę plastyczną lub prezentacje multimedialne na CD. Można też zaprojektować stronę internetową. Tematem wszystkich prac musi być ziemia wodzisławska jako region o wielowiekowej historii w przyszłej zjednoczonej Europie.

  - Konkurs jest bezpośrednio związany z promocją naszego regionu w aspekcie integracji z Unią Europejską. Temat "Ziemia Wodzisławska" jest też aktualny z jeszcze jednego powodu. Już za kilka miesięcy będziemy przecież obchodzić 500-lecie utworzenia Wolnego Mniejszego Państwa Wodzisław jako jednostki administracyjnej, funkcjonującej w ramach Księstwa Raciborskiego - stwierdził Kazimierz Cichy, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.