Wybierz region

Wybierz miasto

  Elementarz Szołtyska

  Autor: (mir)

  2001-10-24, Aktualizacja: 2004-12-18 01:43 źródło: Dziennik Zachodni

  Swoją najnowszą książkę, "Elementarz Śląski", promował w Pszowie Marek Szołtysek. Znany rybnicki historyk, autor kilkunastu publikacji dotyczących regionu, opowiadał czytelnikom o pracy nad "Elementarzem".

  Swoją najnowszą książkę, "Elementarz Śląski", promował w Pszowie Marek Szołtysek. Znany rybnicki historyk, autor kilkunastu publikacji dotyczących regionu, opowiadał czytelnikom o pracy nad "Elementarzem".


  Spotkanie autorskie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Pszowa. Jego prezes Bogusław Kołodziej mówi, że Marek Szołtysek jest w mieście bardzo znany, a jego książki cieszą się dużą popularnością. To właśnie w Pszowie w grudniu ubiegłego roku odbyła się pierwsza prezentacja jego słynnej "Biblii Ślązoka". W spotkaniu z autorem uczestniczyli głównie członkowie Towarzystwa, zarówno nauczycielki regionalizmu, jak i dyrektorzy banków czy byli samorządowcy. Marek Szołtysek sprzedawał swoje książki, rozdzielał autografy i opowiadał o pracy nad "Elementarzem Śląskim".


  - Już trzy lata temu wiedziałem, że napiszę tę książkę. Materiał miałem prawie gotowy. "Elementarz" zawiera wice, drobne opowiastki, tłumaczone "na śląski" wiersze dla dzieci. Ale nie jest to książka tylko dla dzieci - zastrzegał autor.


  Marek Szołtysek dopiero rozpoczął promocję nowego tytułu, a już myśli o kolejnej publikacji. Jesienią przyszłego roku ma się ukazać jego "Encyklopedia Śląska". Publicysta zastrzega jednak, że wszystko będzie zależało od jego kondycji - również materialnej. Autor (który sam jest wydawcą swoich książek) zdradził w Pszowie, że przygotowanie "Elementarza" kosztowało go tyle, co cztery samochody średniej klasy.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.