Wybierz region

Wybierz miasto

  Festiwal gulaszu

  Autor: (q)

  2001-08-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Dziś (30 sierpnia) delegacja rybnickiego magistratu będzie uczestniczyć w święcie węgierskiego Szolnok. W uroczystościach wezmą udział prezydent Rybnika Adam Fudali, członek Zarządu Miasta Ewa Ryszka oraz radny Henryk ...

  Dziś (30 sierpnia) delegacja rybnickiego magistratu będzie uczestniczyć w święcie węgierskiego Szolnok. W uroczystościach wezmą udział prezydent Rybnika Adam Fudali, członek Zarządu Miasta Ewa Ryszka oraz radny Henryk Ryszka. Rybnickich samorządowców zaprosił Ferenc Szalay, prezydent Szolnok, który w maju tego roku gościł w Rybniku.

  W czasie trzydniowego pobytu na Węgrzech rybniczanie wezmą udział w wielu imprezach plenerowych oraz uroczystościach wręczenia nagród "Srebrnego Pelikana", które otrzymują honorowi obywatele miasta. Samorządowcy będą uczestniczyć także w wielkim festiwalu gulaszu. Wizytę na Węgrzech zakończy spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

  Oba miasta nawiązały kontakty w ubiegłym roku. Władze Szolnok oraz jedna z tamtejszych szkół zaprosiły do współpracy Piotra Pszonkę, dyrektora rybnickiej Szkoły nr 5. W kwietniu czterdziestoosobowa grupa węgierskiej młodzieży gościła w Rybniku. Rewizyta planowana jest na wrzesień.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)