Wybierz region

Wybierz miasto

  "Górale" w klubie

  Autor: (mir)

  2001-10-19, Aktualizacja: 2004-12-18 01:44 źródło: Dziennik Zachodni

  Rydułtowscy miłośnicy jazdy na rowerach górskich od soboty mają swój własny klub. Mieści się on w starym budynku przepompowni w osiedlu Ligonia. W ramach Klubu MTB (bo taką właśnie nazwę nosi organizacja) miłośnicy ...

  Rydułtowscy miłośnicy jazdy na rowerach górskich od soboty mają swój własny klub. Mieści się on w starym budynku przepompowni w osiedlu Ligonia.


  W ramach Klubu MTB (bo taką właśnie nazwę nosi organizacja) miłośnicy tak zwanych "górali" będą przede wszystkim organizować imprezy rowerowe. A są już one w Rydułtowach tradycją. Henryk Machnik, prezes Towarzystwa Miłośników Rydułtów przypomina, że od ośmiu lat w mieście odbywają się wyścigi na rowerach górskich. Organizowane są też tak zwane złazy rowerzystów i różnego rodzaju rajdy.

  - Udało nam się uruchomić nową ścieżkę rowerową w osiedlu Machnikowiec - wylicza prezes Machnik. Nowo otwarty Klub MTB powstał właśnie przy Towarzystwie Miłośników Rydułtów. Zorganizowania tego rodzaju placówki domagali się sami rowerzyści, wywodzący się głównie z rydułtowskich szkół podstawowych i gimnazjów.

  Przedsięwzięcie wspomogła miejscowa spółdzielnia mieszkaniowa, która przekazała na potrzeby klubu budynek starej przepompowni. Obiekt był przeznaczony do rozbiórki. Jest co prawda mały, ale został gruntownie wyremontowany i będzie służył jako siedziba klubu. Do jego uruchomienia przyczyniły się nie tylko Towarzystwo Miłośników Rydułtów i władze spółdzielni, ale także miasto.

  Otwarcie Klubu MTB było w Rydułtowach wielkim wydarzeniem. Kilkudziesięciu rowerzystów zebrało się w sobotnie popołudnie w osiedlu Ligonia. Potem kolorowa grupa miłośników "górali" przejechała głównymi uliczkami osiedla. Rowerowemu orszakowi towarzyszyła orkiestra górnicza kopalni "Rydułtowy". Korowód prezentował się wspaniale, tym bardziej, że poprzedzały go ubrane w reprezentacyjne stroje rydułtowskie mażoretki.

  - Robimy to otwarcie z taką pompą, żeby mieszkańcy widzieli, jak potrafimy się bawić. Może do klubu będzie przystępować więcej chętnych - mówi jeden z organizatorów imprezy.

  Jak mówi Henryk Machnik, klub będzie skupiał około 20 osób, ale wciąż będzie organizował imprezy masowe. W rydułtowskich rajdach rowerowych bierze zwykle udział nawet do stu uczestników z niemal wszystkich szkół w mieście.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.