Wybierz region

Wybierz miasto

  Huczne dożynki

  Autor: (IrS)

  2001-09-06, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  W najbliższą niedzielę w Krzanowicach odbędą się miejsko-gminne dożynki. Ostatnie gminne Święto Plonów stolica przygranicznego regionu obchodziła aż... 18 lat temu.

  W najbliższą niedzielę w Krzanowicach odbędą się miejsko-gminne dożynki. Ostatnie gminne Święto Plonów stolica przygranicznego regionu obchodziła aż... 18 lat temu. Krzanowiczanie zapowiadają więc, że impreza będzie huczna i potrwa do białego rana.

  Uroczystość rozpocznie się o godz. 14 barwnym korowodem wokół Rynku. Popołudniowy program artystyczny składa się z wielu atrakcyjnych punktów.

  - Na początku wystąpi chór "Cecylia" - zapowiada Marian Wasiczek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. - Potem Jan Cieśla będzie gawędził o dawnych Krzanowicach. Na dożynkowej scenie zaprezentuje się młodzież szkolna, a następnie czeskie mażoretki. Zobaczymy też zespoły taneczne z miejscowego z Domu Kultury w Krzanowicach.

  Oprawę muzyczną całej imprezie zapewni orkiestra dęta z Czech, czyli popularna "dehovka". Wieczorem zaś rozpocznie się zabawa taneczna, która ma potrwać aż do rana.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)