Wybierz region

Wybierz miasto

  Huczne urodziny

  Autor: (KM)

  2001-08-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Bardzo hucznie swoją trzecią rocznicę istnienia w Rybniku obchodził hipermarket Real. W niedzielę odbył się z tej okazji wielki festyn. Najwięcej emocji wzbudzili polscy Indianie, którzy przyjechali z Torunia, Sztumu i ...

  Bardzo hucznie swoją trzecią rocznicę istnienia w Rybniku obchodził hipermarket Real. W niedzielę odbył się z tej okazji wielki festyn. Najwięcej emocji wzbudzili polscy Indianie, którzy przyjechali z Torunia, Sztumu i Katowic, żeby zaprezentować piękne stroje i barwny folklor.

  Piękna pogoda sprawiła, że niedzielny festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Rybnika i okolic. Już z daleka słychać było muzykę oraz głosy Hanny Pawlas i Andrzeja Bizonia (mistera Polski), którzy prowadzili całą imprezę. Zarówno dzieci, jak i dorośli z zapartym tchem obserwowali polskich Indian, którzy rozbili swoje namioty w pobliżu sceny. Przebrali się w bajecznie kolorowe stroje i pomimo upału rozpoczęli egzotyczne tańce. W przerwach opowiadali o historii i kulturze Indian, zachęcali również do rozmów i robienia wspólnych pamiątkowych fotografii.

  Przez całe popołudnie odbywały się konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Każdy, kto chciał, mógł spróbować swoich sił w ujeżdżaniu... byka. Tyle tylko, że byk nie był prawdziwy. Ale jazda na jego grzebiecie sprawiała wiele radości zarówno jeźdźcom, jak i obserwatorom. Wylosowana została też główna urodzinowa nagroda, czyli weekend w górach. Na scenie zaprezentowała się sympatyczna Alicja Janosz, laureatka telewizyjnej "Szansy na sukces". Dziewczynka żywiołowo zaśpiewała piosenki z reperetuaru Kayah. Gwiazdą wieczoru był zespół Zdobywcy Pewnych Oscarów.

  Żywiej zabiły serca miłośników żużla, gdy pod scenę na swych wspaniałych maszynach podjechali Mariusz Węgrzyk i Adam Pawliczek, zawodnicy Rybnickiego Klubu Motorowego. Żużlowcy zaprosili wszystkich na najbliższe zawody. Męskiej części publiczności bardzo spodobał się natomiast pokaz mody inspirowanej kulturą indiańską. Piękne modelki z wdziękiem prezentowały skąpe stroje.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)