Wybierz region

Wybierz miasto

  Jadą po puchar

  Autor: (q)

  2001-09-05, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  W najbliższą niedzielę (9 września) drużyna piłkarska reprezentująca powiat wodzisławski wystąpi w finałach turnieju "Lato z piłką". Mecze o najwyższe trofeum odbędą się na stadionie głównym klubu GKS Katowice.

  W najbliższą niedzielę (9 września) drużyna piłkarska reprezentująca powiat wodzisławski wystąpi w finałach turnieju "Lato z piłką". Mecze o najwyższe trofeum odbędą się na stadionie głównym klubu GKS Katowice. Impreza organizowana jest przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

  Piłkarskie zmagania rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Jak "DZ" już informował, drużyna piłkarska złożona z młodych zawodników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Centrum" w Wodzisławiu zwyciężyła wówczas w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. 29 sierpnia młodzi wodzisławianie pokazali swą klasę na turnieju międzypowiatowym. Mecze odbywały się w Rybniku. Zespół z Wodzisławia pokonał kolejno drużyny z Gliwic (6:0), Rybnika (2:1) i Mikołowa (7:0).

  Oprócz pucharu bezkonkurencyjni wodzisławianie otrzymali również wyróżnienia. Mariusz Brachman, który w rozgrywkach zdobył aż 5 bramek, został okrzyknięty królem strzelców. Oskar Jasiak natomiast okazał się najlepszym bramkarzem.
  W niedzielnych finałach rywalami piłkarzy MOSiR-u "Centrum" Wodzisław będą zespoły z Katowic, Bielska-Białej oraz Częstochowy. Wodzisławskie Starostwo Powiatowe, które objęło patronat nad drużyną, liczy na to, że młodzi zawodnicy przywiozą puchar z boiska katowickiego GKS-u.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)