Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak pomóc ofiarom?

  Autor: (mir)

  2001-10-25, Aktualizacja: 2004-12-18 01:41 źródło: Dziennik Zachodni

  Wczoraj w Wodzisławiu odbyła się konferencja na temat przemocy w domach, gdyż problem narasta. Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

  Wczoraj w Wodzisławiu odbyła się konferencja na temat przemocy w domach, gdyż problem narasta. Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.


  Na konferencji zebrali się przedstawiciele większości ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu wodzisławskiego. Byli też kuratorzy sądowi, psycholodzy i policjanci. Zdaniem tych ostatnich, na terenie powiatu powinien powstać hostel dla matek z dziećmi, które chcą uciec przed przemocą we własnym domu, ale nie mają gdzie się podziać. Większej ochrony ofiar przemocy domagali się też pracownicy socjalni.

  - To nie ofiary powinny uciekać z domów! - apelowała z kolei Krystyna Kryszewska, kierowniczka OPS-u w Radlinie. - Dlaczego ofiary muszą szukać schronienia poza domem? To sprawcy powinni być izolowani.


  Konferencję na temat przemocy domowej zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W placówce mieszczącej się przy ulicy Bogumińskiej (tuż obok cmentarza komunalnego) od kilku tygodni działa grupa wsparcia dla kobiet będących ofiarami przemocy w rodzinie.

  - Na razie w spotkaniach uczestniczy tylko pięć kobiet, ale niemal co tydzień zgłaszają się nowe chętne. Zebrania odbywają się co tydzień w czwartek o godzinie 15 - mówi Katarzyna Adamska, psycholog w wodzisławskim PCPR.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.