Wybierz region

Wybierz miasto

  Jesienne bieganie

  Autor: (adr, RG)

  2001-10-15, Aktualizacja: 2004-12-18 01:45 źródło: Dziennik Zachodni

  Kilkuset zawodników uczestniczyło w "Żorskim Biegu Jesiennym". Impreza odbyła się niedawno na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zmagania zorganizowały Miejski Ośrodek Sportu i Rekracji oraz Szkolny Związek ...

  Kilkuset zawodników uczestniczyło w "Żorskim Biegu Jesiennym". Impreza odbyła się niedawno na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zmagania zorganizowały Miejski Ośrodek Sportu i Rekracji oraz Szkolny Związek Sportowy.


  "Żorski Bieg Jesienny" odbywał się już po raz trzeci. Tradycyjnie dopisała frekwencja. Na boisku MOSiR-u zjawili się reprezentanci prawie wszystkich miejscowych szkół. Większość z nich startowała w biegu, pozostali kibicowali młodym sportowcom. Jako pierwsze na bieżni zameldowały się dziewczęta z klas I-II, które rywalizowały na dystansie 200 metrów. Najlepszą w tym biegu okazała się Monika Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wśród chłopców w tym przedziale wiekowym najlepiej pobiegł Dawid Szcześniak (SP 17).

  Najlepsza wśród uczennic klas III (dystans 300 metrów) była Sylwia Matuszczyk z SP 11. Wśród chłopców triumfował Arkadiusz Gajo (SP 17). Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli ponadto: Magdalena Brzóścik, Łukasz Karaszewski, Ewa Duniec, Jakub Przywara, Anna Kwaśniewska i Dawid Skotniczny.

  W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych na pierwszym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3. Zawodnicy placówki zdobyli w sumie 284 punkty. Dwa kolejne miejsca przypadły SP 17 i SP 1. Wśród gimnazjów bezkonkurencyjne było Gimnazjum nr 6 (40 punktów). Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1, a trzecie Gimnazjum nr 4. Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej szkół ponadpodstawowych zajął Zespół Szkół nr 2 (50 punktów). Drugi był Zespół Szkół Ogólnokształcących. Trzecią nagrodą musiało się zadowolić III Liceum Ogólnokształcące.

  - Impreza bardzo się udała. Zawodnicy, startujący w konkurencjach indywidualnych, otrzymali upominki rzeczowe. Szkoły dostały natomiast puchary i sprzęt sportowy - powiedziała Sylwia Szczepanik z żorskiego MOSiR-u.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.