Wybierz region

Wybierz miasto

    Jubileuszowe "Sari"

    Autor: ADRIAN KARPETA

    2001-09-18, Aktualizacja: 2004-12-18 01:52 źródło: Dziennik Zachodni

    W niedzielę późnym wieczorem w Żorach zakończyła się piętnasta edycja Festiwalu Muzyki "Sari". Na koncercie gwiazdy imprezy, zespołu "Skaldowie", bawiły się całe rodziny.

    W niedzielę późnym wieczorem w Żorach zakończyła się piętnasta edycja Festiwalu Muzyki "Sari". Na koncercie gwiazdy imprezy, zespołu "Skaldowie", bawiły się całe rodziny.

    Festiwal Muzyki "Sari" cały czas zmienia swoje oblicze. Pierwsze pięć edycji imprezy miało charakter typowo żeglarski. Później zaczęto prezentować także folk. Od kilku lat do Żor zapraszane są gwiazdy muzyki pop. W ubiegłym roku na rynku świetny koncert dał Ryszard Rynkowski. W tym roku organizatorzy zaprosili "Skaldów", którzy największe triumfy święcili na przełomie lat 60. i 70. Zmienia się też publiczność. Na początku (jak czytamy w programie) przychodzili głównie "sympatycy moczenia się w wodzie i śpiewu o wielkich przygodach morskich". Od kilku lat na imprezie bawią się fani dobrej muzyki.

    Podobnie było i w tym roku. Zabawa trwała dwa dni. W sobotę na rynku zaprezentowały się formacje: "DNA", "North Cape" oraz "Zejman i Garkumpel". Pierwszego dnia minutą ciszy uczczono pamięć ofiar niedawnej tragedii w Stanach Zjednoczonych. W niedzielę nieliczną z początku publiczność rozgrzały "Ryczące Dwudziestki". Zaprezentował się również "Carrantuohill", któremu towarzyszyli tancerze z krakowskiej formacji "Comhlan". Młoda publiczność dobrze przyjęła także weteranów - zespół "Skaldowie". Świetnej zabawy nie zakłóciła kiepska pogoda, choć początkowo rozważano nawet możliwość odwołania imprezy.

    - W jakim kierunku pójdzie "Sari"? Sądzę, że obrana przez organizatorów droga jest właściwa. Chcielibyśmy jedynie wrócić do żeglarskich koncertów w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Wspólne śpiewanie w kameralnej, zapewniającej bezpośredni kontakt z artystą, sali ma przecież niepowtarzalną atmosferę - powiedział Zbigniew Krówka z Miejskiego Ośrodka Kultury, który od początku pracuje przy organizacji "Sari".

    Sonda

    Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

    • Zdecydowanie tak (69%)
    • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
    • Nie mam na ten temat zdania (7%)

    Korzystamy z cookies i local storage.

    Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.