Wybierz region

Wybierz miasto

  Kabaretowy maraton

  Autor: KARINA MARCINIAK

  2001-10-22, Aktualizacja: 2004-12-18 01:44 źródło: Dziennik Zachodni

  Kabarety Kaczka pchnięta nożem i Dno zostały laureatami VI edycji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Przez cały weekend w Klubie Energetyka i Teatrze Ziemi Rybnickiej publiczność bawiła się do późnej nocy.

  Kabarety Kaczka pchnięta nożem i Dno zostały laureatami VI edycji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Przez cały weekend w Klubie Energetyka i Teatrze Ziemi Rybnickiej publiczność bawiła się do późnej nocy. Wszystkie bilety na tegoroczny Ryjek sprzedane zostały na kilka dni przed imprezą.  Do udziału w konkursie zaproszonych zostało w tym roku dziewięć kabaretów z całej Polski: Limo, Dno, Słuchajcie, EK, Nie-my, Noł Nejm, Szum, Kaczka pchnięta nożem i Cudoziemcy. - Chętnych było o wiele więcej, z przykrością musieliśmy odmówić kilku naprawdę dobrym kabaretom - mówi Robert Korólczyk, szef biura festiwalu. Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie przygotować osiem premierowych skeczy na zadane tematy. W tym roku były to m. in.: Bokser zawód czy powołanie, W pustyni i..., Własna interpretacja piosenki Starszych Panów, Wywiad z osobą psychiczną, Skecz sfilmowany. Najwięcej dyskusji wzbudził temat Wywiad z osobą psychiczną. ? Po ogłoszeniu tematów rozdzwoniły się telefony od uczestników konkursu, mówili że to bez sensu i w ogóle co to za konkurencja - mówi Aleksander Chwastek, dyrektor artystyczny festiwalu.


  Tymczasem okazało się, że kabarety poradziły sobie doskonale. Np. Kaczka pchnięta nożem pokazała skecz o wywiadzie brytyjskim, w którym jeden z pracowników o nazwisku Bond był osobą chorą psychicznie. Kabaret Szum pokazał wywiad z mało rozgarniętą miss, która na pytanie o plany na przyszłość odpowiada: - Chcę być sławna jak Manuela, ta krowa z Big Brothera!


  Jak zwykle konkursowe skecze oceniane były przez same kabarety, publiczność i tajnego jurora. W tym roku tajnym jurorem był Dariusz Kamys, znany z kabaretu "Potem", obecnie razem z Grzegorzem Halamą występujący w kabarecie Hi-Fi. Nagrodę tajnego jurora i kabaretów drugi raz z rzędu otrzymał rzeszowski kabaret Kaczka pchnięta nożem. Publiczności najbardziej spodobał się w tym roku kabaret Dno z Dąbrowy Górniczej. - Zawsze najbardziej cenimy sobie nagrody publiczności, bo to dla niej przecież gramy - powiedział nam Jarosław Cyba z kabaretu Dno.


  Jak zwykle podczas Ryjka wystąpiły też gwiazdy. W piątek podczas Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej publiczność zobaczyła programy kabaretów: Jurki, Hi-Fi i Ciach. Odbył się też pokaz filmów wyprodukowanych w wytwórni AYOY. W sobotę do łez rozbawił wszystkich doskonały Ireneusz Krosny. Wieczór zakończył się Poligonem Kabaretowym, czyli dodatkowym konkursem. Jego zwycięzcą została Kaczka pchnięta nożem. Na zakończenie imprezy w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpili Alosza Awdiejew i kabaret RAK.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.