Wybierz region

Wybierz miasto

  Kadeci na medal

  Autor: (RG)

  2001-09-27, Aktualizacja: 2004-12-18 01:50 źródło: Dziennik Zachodni

  Ostatnią sobotę w Raciborzu zdominowały zapasy w wydaniu młodzików i kadetów. Okazją do tego, aby zobaczyć zmagania najlepszy klasyków Polski w tej kategorii, był cykliczny turniej im. Ernesta Starzyńskiego.

  Ostatnią sobotę w Raciborzu zdominowały zapasy w wydaniu młodzików i kadetów. Okazją do tego, aby zobaczyć zmagania najlepszy klasyków Polski w tej kategorii, był cykliczny turniej im. Ernesta Starzyńskiego. Świetnie w tej imprezie wypadli młodzi zapaśnicy Unii Racibórz.

  Najwięcej sukcesów raciborzanie odnotowali w kategorii kadetów, gdzie zdominowali wagi do 69 kg i 76 kg. Nie było to jednak niespodzianką, bowiem w tych wagach startują najbardziej utytułowani zawodnicy z Raciborza. W przedziale wagowym do 69 kg aktualny wicemistrz Polski kadetów, Piotr Sapa, nie dał żadnych szans rywalom pewnie zdobywając pierwsze miejsce. Tuż za nim uplasował się klubowy partner Aleksander Siorak.

  Na najniższym podium stanęli (walki o 3 miejsce nie rozgrywano) Kuba Jurkiewicz i Aleksander Wolny. Podobna sytuacja była w wadze do 76 kg. Tutaj bezapelacyjnie triumfował Piotr Morawiec, drugi był Wacław Siorak a trzeci Jarosław Wycik. Wszyscy reprezentują barwy Unii Racibórz. Nieco gorzej powiodło się młodzikom, ale według Henryka Delonga, kierownika drużyny Unii, jest to dobry "materiał" do szkolenia. W tych zawodach zjadła ich najzwyczajniej trema. W klasyfikacji generalnej również triumfowali zapaśnicy Unii.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.