Wybierz region

Wybierz miasto

  Komenda w biurowcu

  Autor: (mir)

  2001-10-19, Aktualizacja: 2004-12-18 01:44 źródło: Dziennik Zachodni

  Budynek byłej dyrekcji kopalni "1 Maja" w dzielnicy Wilchwy będzie od nowego roku siedzibą Komendy Policji w Wodzisławiu. Na Wilchwy przeniosą się Wydział Ruchu Drogowego i cała administracja.

  Budynek byłej dyrekcji kopalni "1 Maja" w dzielnicy Wilchwy będzie od nowego roku siedzibą Komendy Policji w Wodzisławiu. Na Wilchwy przeniosą się Wydział Ruchu Drogowego i cała administracja. Stary budynek w Jedłowniku miasto chce przeznaczyć na mieszkania socjalne.


  Działania związane z przeniesieniem komendy z Jedłownika na Wilchwy już się rozpoczęły. Pokopalniany biurowiec został przekazany wodzisławskiemu Starostwu, które zarządza nim w imieniu Skarbu Państwa. Starosta aktem notarialnym przekaże budynek policji.


  - Mamy nadzieję, że 1 stycznia przyszłego roku komenda już będzie istnieć na Wilchwach - powiedział nam inspektor Roman Wistuba, szef Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.


  Szybkie przeniesienie się policji do nowego budynku nie będzie kłopotliwe, bo biurowiec nie wymaga dużych remontów. To w końcu była siedziba dyrekcji kopalni. Gmach zawsze służył celom administracyjnym. Potrzebne będzie tylko odświeżenie ścian. Natomiast remont obecnej komendy w Jedłowniku wymagałby o wiele większych nakładów.


  Do nowej siedziby przeniesie się jednak nie cała policja. W starym budynku pozostanie większość mundurowych z wydziału kryminalnego i prewencji. Na Wilchwach będzie się natomiast mieścił Wydział Ruchu Drogowego. Zdaniem komendanta wpłynie to na wzrost liczby funkcjonariuszy widocznych na wilchwiańskich drogach. Budynek w Jedłowniku, z którego wyprowadzą się policjanci, też nie pozostanie opuszczony. Chce go przejąć Urząd Miasta, i urządzić tam mieszkania socjalne.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.