Wybierz region

Wybierz miasto

  Krzyżówka do remontu

  Autor: (ana)

  2001-08-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Władze Wodzisławia podpisały porozumienie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach o wspólnym wykonaniu przebudowy skrzyżowania ul. Matuszczyka z ul. Pszowską.

  Władze Wodzisławia podpisały porozumienie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach o wspólnym wykonaniu przebudowy skrzyżowania ul. Matuszczyka z ul. Pszowską. Obie strony zobowiązały się po połowie sfinansować wykonanie projektu budowlanego.

  Zgodnie z koncepcją, w obrębie skrzyżowania powstanie dodatkowy pas do prawoskrętu. Zainstalowana zostanie również acykliczna sygnalizacja świetlna. Podobne urządzenie działa już przy skrzyżowaniu ul. Rybnickiej z ul. Chrobrego.

  Koszt inwestycji oszacowano na 300 tysięcy złotych. Zarząd Dróg Wojewódzkich zobowiązał się do sfinansowania inwestycji w 67 procentach. Pozostałe 33 procent kosztów pokryje miasto. Prace związane z modernizacją mają się rozpocząć w 2002 roku.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)