Wybierz region

Wybierz miasto

  Kwiaty jesieni

  Autor: (ana)

  2001-09-04, Aktualizacja: 2004-12-18 01:56 źródło: Dziennik Zachodni

  Piękna wystawa kwiatów zakończyła się przedwczoraj wieczorem w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach (gmina Gorzyce). Podczas dwudniowej imprezy zaprezentowano głównie dalie i mieczyki.

  Piękna wystawa kwiatów zakończyła się przedwczoraj wieczorem w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach (gmina Gorzyce). Podczas dwudniowej imprezy zaprezentowano głównie dalie i mieczyki. Izabela Borecka, miejscowa miłośniczka kwiatów i współorganizatorka ekspozycji, ma nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom ogrody mieszkańców jeszcze wypięknieją.

  Nie brakuje u nas pięknych i kolorowych przydomowych ogródków. Chciałabym jednak, aby rośliny były jeszcze bardziej różnorodne i niezwykłe. Wiele osób nie wie, gdzie można kupić takie odmiany roślin ogrodowych. To był właśnie główny cel wystawy. Chciałabym, aby weszła ona na stałe do programu imprez czyżowickiego WDK-u - powiedziała nam Jadwiga Borecka.

  Jednym z głównych wystawców na czyżowickiej ekspozycji był Jan Kiszka z podrybnickiego Golejowa. Jego kwiaty już kilkakrotnie prezentowane były w programach telewizyjnych. Hodowca ma w swym ogrodzie kilkaset odmian liliowców, irysów i dalii. Te ostatnie są najpiękniejsze właśnie w połowie września.

  - Kwiaty to moja pasja. Obecnie jestem już na emeryturze, lecz nie mam za wiele czasu. Całe dnie spędzam bowiem w ogrodzie. Zimą natomiast zgłębiam tajniki wiedzy na temat roślin ogrodowych - stwierdził Jan Kiszka.

  Na wystawie zaprezentowano kolekcję przepięknych mieczyków Jaroslava Hrabovskiego z Republiki Czeskiej. Swe kwiaty pokazali także: Janina Jakubiak, Franciszek Stania i Jerzy Woźniak. Teresa Cichoń z Rybnika oraz Izabela Borecka przygotowały piękne kompozycje wykonane z ogrodowych roślin.

  - Nim kwiaty trafią do wazonu, powinny być dobrze skomponowane. To nie jest trudne, wystarczy tylko trochę wyobraźni - zapewniała Jadwiga Borecka.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)