Wybierz region

Wybierz miasto

  Liga przed reformą

  Autor: ROBERT GALIŃSKI

  2001-09-03, Aktualizacja: 2004-12-18 01:56 źródło: Dziennik Zachodni

  Do rozpoczęcia kolejnych rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej "Rybnik" pozostało jeszcze kilka tygodni. Drużyny, które chcą uczestniczyć w tej najpopularniejszej lidze amatorskiej w naszym regionie, już jednak ...

  Do rozpoczęcia kolejnych rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej "Rybnik" pozostało jeszcze kilka tygodni. Drużyny, które chcą uczestniczyć w tej najpopularniejszej lidze amatorskiej w naszym regionie, już jednak powinny powoli zgłaszać swój udział. O wszystkich szczegółach i formalnościach dowiedzieliśmy się od Tadeusza Bonka, komisarza ALPS Rybnik.

  - Będzie to już trzecia edycja ALPS. Czy coś zmieni się w zasadach gry?

  - Najprawdopodobniej tak. Zgodnie z zapowiedziami, nosimy się z zamiarem podzielenia ligi na serię A i serię B. Jest to spowodowane tym, iż w ubiegłym sezonie rozgrywaliśmy wręcz maratońską liczbę meczów. W tym roku chcielibyśmy tego uniknąć. Druga sprawa to zróżnicowanie poziomu grających. Są naprawdę dobre ekipy, ale są i takie, które "odstają" od najlepszych. W takim układzie rywalizacja mija się trochę z celem.

  - Kiedy zapadną wiążące decyzję?

  - W środę, kiedy spotkamy się ze wszystkimi kapitanami drużyn. Zebranie odbędzie się o godzinie 17 w rybnickim Klubie "Centaury", który mieści się przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

  - Czy zmieni się skład uczestników ligi?

  - Sądze, że tak, bowiem do weteranów powinny dołączyć inne zespoły.

  - Co powinni zrobić debiutanci zanim staną do rywalizacji?

  - Przede wszystkim do 25 września zgłosić pisemnie drużynę do rozgrywek oraz wpłacić 100 złotych. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na internetową stronę pod adres www.efekt.reklama.pl, na której znajdują się wszystkie szczegóły o zgłoszeniu. Można również dzwonić bezpośrednio do mnie pod tel nr 42-22-086, bądź 0603-770-779.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)