Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasto na ekranie

  Autor: (mir)

  2001-09-20, Aktualizacja: 2004-12-18 01:52 źródło: Dziennik Zachodni

  (RADLIN) Dwie nowoczesne kamery obrotowe od wczoraj nieustannie monitorują centrum Radlina. Pod ich "obstrzałem" znalazł się centralny plac miasta położony pomiędzy budynkami Domu Sportu i Miejskiego Ośrodka Kultury ...

  (RADLIN) Dwie nowoczesne kamery obrotowe od wczoraj nieustannie monitorują centrum Radlina. Pod ich "obstrzałem" znalazł się centralny plac miasta położony pomiędzy budynkami Domu Sportu i Miejskiego Ośrodka Kultury oraz największe ulice: Korfantego, Orkana i Mariacka.


  Centrum obsługi systemu mieści się w Domu Kultury przy ulicy Mariackiej. Stały dostęp do dwóch monitorów mają policjanci z miejscowego komisariatu i strażnicy miejscy. Funkcjonariusze wiele sobie obiecują po monitoringu.

  - Będziemy mieć pod ciągłym nadzorem centrum miasta i główne ciągi komunikacyjne. Spodziewamy się, że kamery znacznie poprawią stan bezpieczeństwa w tych rejonach - mówi nadkomisarz Adam Mandera, komendant policji w Radlinie.

  Barbara Magiera, burmistrz Radlina mówi, że lokalne władze od dawna zabiegały o uruchomienie systemu monitoringu. W końcu przedsięwzięcie doszło do skutku. Warto podkreślić, że jest to pierwszy system monitoringu wprowadzony w tak niewielkim mieście. - Możemy to na pewno uznać za sukces - podkreśla Barbara Magiera.

  Koszt zamontowania dwóch kamer obrotowych, zakupu urządzeń do centrum sterowania i koniecznych podłączeń wyniósł 54 tysiące złotych. Docelowo system ma się składać aż z 16 kamer, rozmieszczonych w różnych częściach miasta, szczególnie tych najbardziej niebezpiecznych. Samorządowcy mają nadzieję, że w finansowanie inwestycji włączą się właściciele miejscowych sklepów, banki i zakłady pracy.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.