Wybierz miasto

Mistrzowska szermierka

Autor: (KM)

2001-09-11, Aktualizacja: 2004-12-18 01:54 źródło: Dziennik Zachodni

Aż 400 zawodników reprezentujących 96 drużyn z całej Polski wzięło udział w zakończonych w niedzielę drużynowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych w szermierce.

Aż 400 zawodników reprezentujących 96 drużyn z całej Polski wzięło udział w zakończonych w niedzielę drużynowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych w szermierce. Młodzi szermierze zmierzyli się we wszystkich rodzajach broni: szpadzie, florecie i szabli. Powody do zadowolenia mają organizatorzy imprezy, czyli Klub Sportowy "Górnik" Radlin.

W szpadzie dziewczyn zawodniczki gospodarzy wywalczyły srebrny medal. Drużyna startowała w składzie: Katrzyna Kaletka, Marzena Faber, Agata Olbryś i Agata Błońska. Druga żeńska reprezentacja "Górnika" Radlin zajęła czwarte miejsce. Zawodniczki walczyły w składzie: Barbara Krentusz, Agnieszka Macionczyk, Monika Karwot i Patrycja Buchalik. W szpadzie chłopców radlinianie zdobyli drużynowo brązowy medal. W drużynie znaleźli się: Mateusz Dutkiewicz, Daniel Skatuła, Sebastian Kral i Kamil Milej.

Podczas trzydniowych zawodów bardzo dobrze zaprezentowały się też najmłodsze zawodniczki z Radlina, zrzeszone w Uczniowskim Klubie Sportowym "Trójka" Radlin. Dziewczyny zajęły co prawda 12. miejsce, ale wykazały się niezwykłą wolą walki. Trenerzy są bardzo zadowoleni z ich postawy.

- Udało nam się zorganizować bardzo dobry system szkolenia zawodników. Najmłodsi trenują właśnie w UKS-ie, w wieku gimnazjalnym najlepsi przechodzą do "Górnika" Radlin - mówi Krzysztof Urbański, trener.

Organizacja zawodów została bardzo wysoko oceniona przez obserwatorów z Polskiego Związku Szemierki. Istnieje więc szansa że również w przyszłym sezonie w Radlinie przeprowadzone zostaną kolejne zawody rangi mistrzowskiej.