Wybierz region

Wybierz miasto

  Mogło być lepiej

  Autor: ROBERT GALIŃSKI

  2001-08-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Trzeci Polak w historii stanął na najwyższym podium indywidualnych mistrzostw świata juniorów w rywalizacji żużlowców. Do Piotra Protasiewicza i Roberta Dadosa w ubiegłą niedzielę dołączył Dawid Kujawa, który wygrał ...

  Trzeci Polak w historii stanął na najwyższym podium indywidualnych mistrzostw świata juniorów w rywalizacji żużlowców. Do Piotra Protasiewicza i Roberta Dadosa w ubiegłą niedzielę dołączył Dawid Kujawa, który wygrał zawody w angielskim Peterborough.

  W imprezie udział wzięli Łukasz Romanek i Roman Chromik, dwaj młodzieżowcy z Rybnika. Obaj uplasowali się na dalszych pozycjach.

  Rybniczanie nie ukrywali, że do Anglii jadą po naukę, która ma zaprocentować w przyszłości. Jednak po występie młodych żużlowców rekinów pozostał mały niedosyt. Dotyczy to zwłaszcza Romana Chromika, który w 5 startach zgromadził 6 punktów i zajął w 16-osobowej stawce 12 miejsce. Przed wyjazdem Chromik deklarował, że miejsce w pierwszej dziesiątce jest w jego zasięgu, a może być jeszcze lepiej. Nic nie wyszło z tych zapowiedzi, choć w pierwszym biegu rybniczanin przyjechał jako pierwszy. W kolejnym starcie był trzeci. Nieco lepiej pojechał w trzecim występie, gdzie wywalczył 2 punkty mijając linię mety na drugim miejscu. Kolejne dwa starty zakończył na końcu i marzenia o pierwszej dziesiątce prysnęły jak mydlana bańka.

  Dużo lepiej w tych zawodach zaprezentował się drugi z zawodników RKM-u Łukasz Romanek. Łukasz w 5 biegach zdobył 7 oczek kończąc ostatecznie zawody na 9 miejscu. Początek nie był jednak udany, bowiem na otwarcie młody rekin przyjechał jako czwarty. Później było znacznie lepiej, choć jeden wyścig Łukasz przegrał z defektem motocykla. W trzech pozostałych startach dwukrotnie wygrał, a raz przyjechał na trzecim miejscu.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)