Wybierz region

Wybierz miasto

  Naziemne metro?

  Autor: (ana)

  2001-08-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  W sobotę w rybnickim Starostwie Powiatowym gościł Jerzy Widzyk, minister transportu i gospodarki morskiej. Spotkanie z samorządowcami naszego regionu poświęcone było problemowi organizowania przez samorządy kolejowych ...

  W sobotę w rybnickim Starostwie Powiatowym gościł Jerzy Widzyk, minister transportu i gospodarki morskiej. Spotkanie z samorządowcami naszego regionu poświęcone było problemowi organizowania przez samorządy kolejowych połączeń lokalnych.

  - Tam, gdzie PKP rezygnuje z prowadzenia przewozów pasażerskich, istnieje możliwość nieodpłatnego przejęcia linii przez samorządy. Kolej mogłaby funkcjonować na zasadach naziemnego metra z wykorzystaniem tzw. autobusów szynowych - zapewniał Jerzy Widzyk.

  Gminy są zainteresowane pomysłem, ale mają wątpliwości dotyczące realizacji projektu. Nie wiadomo np., kto miałby się zająć prowadzeniem transportu i w jaki sposób będzie on finansowany. Do sprawy wkrótce wrócimy.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)