Wybierz region

Wybierz miasto

  Obiad od dobrego wujka

  Autor: (mir)

  2001-09-17, Aktualizacja: 2004-12-18 01:53 źródło: Dziennik Zachodni

  Obiady dla pięciorga uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu będzie przez rok fundował właściciel prywatnej firmy. Szkoła właśnie podpisała umowę w tej sprawie.

  Obiady dla pięciorga uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu będzie przez rok fundował właściciel prywatnej firmy. Szkoła właśnie podpisała umowę w tej sprawie. Dyrekcja przyznaje, że bez pomocy sponsorów problem dożywiania dzieci w szkołach byłby trudny do rozwiązania.

  Zdaniem nauczycieli i pracowników opieki społecznej problem dożywiania dzieci w szkołach z każdym rokiem jest pilniejszy. W fundowaniu darmowych posiłków placówkom pomagają nie tylko ośrodki pomocy społecznej, ale i parafie, rady rodziców i prywatne osoby. Ostatnio też coraz częściej prywatni sponsorzy.

  - Obiad w szkole dla niektórych dzieci jest niestety jedynym posiłkiem w ciągu dnia - mówi Ryszard Sochacki, dyrektor SP nr 3. - Od początku września MOPS opłaca obiady dla 59 naszych uczniów. Ponieważ potrzeby są większe, szukamy pomocy wśród różnych firm i instytucji, choć nie jest to łatwe. Jeśli już firmy decydują się wykładać pieniądze na dzieci, dotyczy to zwykle najbardziej pokrzywdzonych przez los czyli kalekich. Dlatego stosunkowo najmniej problemów ze znalezieniem sponsorów mają szkoły specjalne.

  Sponsor, który kilka dni temu zaofiarował się ufundować roczne obiady dla pięciu uczniów "trójki", to jedna z nielicznych osób, które zrobiły to z własnej inicjatywy. W zamian prywatny przedsiębiorca z Wodzisławia zażyczył sobie umieszczenia na drzwiach stołówki plakatu z informacją, że to jego firma funduje obiady.

  - Dla nas to żaden problem, a mamy gwarancję, że kilkoro dzieci więcej zje ciepły posiłek - mówi Barbara Sekmistrz, kierownik świetlicy w wodzisławskiej "trójce".

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.