Wybierz miasto

Odra spadła

Autor: ROBERT GALIŃSKI

2001-09-07, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

Tylko przez jedną kolejkę cieszyli się z prowadzenia w tabeli IV ligi piłkarze rezerw Odry Wodzisław. W ostatnim spotkaniu zremisowali 1:1 w Dankowicach z miejscowym Pasjonatem tracąc fotel lidera na rzecz Unii Racibórz. Drugie zwycięstwo zanotował zespół Przyszłości Rogów.

Początek meczu w Dankowicach ułożył się po myśli wodzisławian. Już w 6 minucie Bartosz Socha wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i trafił do siatki. Później do głosu doszli piłkarze z Dankowic, którzy braki w wyszkoleniu technicznym nadrabiali ogromną determinacją i wolą walki. Taka gra musiała w ostateczności przynieść rezultaty w postaci wyrównującej bramki. Szczęśliwym strzelcem okazał się Stawoczyk. W drugiej odsłonie obie jedenastki dążyły do zmiany rezultatu, ale wynik nie uległ zmianie.

Piłkarze Przyszłości Rogów w poprzednich meczach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Niestety, w piłce nożnej nie przyznaje się punktów za wrażenia artystyczne, ale za strzelone bramki. Rogowianie nie potrafili strzelić ich więcej od rywali i schodzili z boiska pokonani. W meczu z MKS-em Lędziny limit pecha został wyczerpany, a miejscowi mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Listę strzelców otworzył jednak napastnik gości Wurzel, który w trzeciej minucie pokonał bramkarza miejscowych.

Kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby piłkarze z Lędzin wykorzystali wszystkie sytuacje bramkowe. To jednak, co nie udało się przyjezdnym, w pełni powiodło się gospodarzom. Wyrównującą bramkę strzelił Halszka. W drugiej połowie piłkarze z Rogowa (czujący, że rywal nie jest tego dnia najlepiej dysponowany) natarli na bramkę Kwiatkowskiego z podwójną pasją. Zwycięski gol padł po płaskim strzale Stańka z 30 metrów. Winą za utratę tego gola można obarczyć bramkarza gości, który dał się zaskoczyć z dość znacznej odległości. Przyszłość po tym zwycięstwie awansowała na 9 miejsce w tabeli.

Wyniki:

Pasjonat Dankowice - Odra II Wodzisław 1:1 Bramki Stowoczyk dla Dankowic - Socha dla Odry.

ODRA: Okrent - Jałocha, Staniek, Augustyniak Dzierżęga (Hudek), Kłus, Nowacki (Sałek), Szymiczek, Gadomski - Socha, Rozmus (Woś).

Przyszłość Rogów - MKS Lędziny 2:1 Bramki: Halszka, Staniek dla Rogowa - Wurzel dla Lędzin.

PRZYSZŁOŚĆ: Dąbek - Jendryczko, Wojtala, Staniek, Kamczyk, Psota (Rybarczyk), Herda, Błędowski, Halszka, Koczy (Weideman), Wolny.