Wybierz region

Wybierz miasto

  Parada prezenterów

  Autor: ADRIAN KARPETA

  2001-09-05, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Szesnaście osób wystartowało w dziewiątej już edycji Konkursu Prezenterów Muzyki Dyskotekowej. Impreza odbyła się w zeszły czwartek w jastrzębskiej dyskotece "Zodiak".

  Szesnaście osób wystartowało w dziewiątej już edycji Konkursu Prezenterów Muzyki Dyskotekowej. Impreza odbyła się w zeszły czwartek w jastrzębskiej dyskotece "Zodiak".

  Zabawę wymyśliła Halina Tworzydlak z Miejskiego Ośrodka Kultury, która prowadzi klub "Kaktus". Pani Halina pochodzi z Ząbkowic Śląskich. Mówi, że to bardzo sympatyczna miejscowość, w której wszyscy zawsze doskonale tańczyli. Pamięta też wspaniałe zabawy, podczas których prezenterzy uczyli publiczność słuchania muzyki i tańczenia do jej rytmu. Gdy pani Halina przyjechała do Jastrzębia, okazało się, że w mieście nie ma takich tanecznych tradycji.

  - Zorganizowaliśmy więc w "Kaktusie" kurs dla prezenterów. Później narodził się pomysł konkursu - wspomina pani Halina. - Prawie wszystkie edycje imprezy odbywały się w miejscowych dyskotekach. Jeden z konkursów zorganizowano jednak w jarze, na wolnym powietrzu. Wszyscy do dziś pamiętają tamtą imprezę. Było wspaniałe widowisko. Ludzie przychodzili i zostawali. Mieliśmy olbrzymią publiczność.

  Tegoroczna edycja konkursu (tak jak poprzednia) odbyła się w dyskotece "Zodiak". O tytuł najlepszego prezentera rywalizowali didżeje z Jastrzębia, Świerklan, Radlina, a nawet Mysłowic. Najmłodszy uczestnik, Marcin Sobik, miał 17 lat. Najstarszy (Mirosław Palka) przekroczył czterdziestkę. Każdy prezenter musiał przedstawić 20-minutowy program. Zabronione było korzystanie ze zmiksowanych płyt kompaktowych. Jury, w którym zasiedli m. in. profesjonalni prezenterzy, oceniało zarówno oprawę muzyczną czy miksowanie, jak i dykcję oraz ogólną prezencję. Każdy uczestnik konkursu musiał również zareklamować "zadaną" imprezę, placówkę itp. - Prezenter musi przecież nie tylko puszczać muzykę, ale też bawić publiczność - wyjaśnia Halina Tworzydlak.

  Prezenterzy wywiązali się z zadania znakomicie. Młodzież bawiła się przy serwowanych przez nich dźwiękach przez całą noc. Szkoda tylko, że didżeje ograniczyli się do muzyki techno. Tak czy inaczej jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie pierwszą nagrodę postanowiono przyznać Marcinowi Kossowskiemu. Drugą nagrodę otrzymał Paweł Witaszewski. Trzeci był Sebastian Hojsak. Czwartym miejscem zadowolił się Aleksander Biegalski. Otrzymał on również nagrodę publiczności. Organizatorzy przyznali też wyróżnienie - dla Michała Baja.

  Laureaci czołowych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody i upominki. Najlepszy prezenter wyjechał z Jastrzębia z profesjonalnym mikrofonem.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)