Wybierz region

Wybierz miasto

  Poeci są wśród nas

  Autor: (KM)

  2001-09-05, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Rybniccy poeci zagościli na łamach ostatniego numeru miesięcznika społeczno-kulturalnego "Odra". O recenzję ich twórczości pokusił się Karol Maliszewski.

  Rybniccy poeci zagościli na łamach ostatniego numeru miesięcznika społeczno-kulturalnego "Odra". O recenzję ich twórczości pokusił się Karol Maliszewski. Wcześniej był on gościem spotkania literackiego w Klubie Energetyka, gdzie otrzymał tomiki poetyckie siedmiu rybnickich twórców.


  Byli to Marcin Hallebrand, Mirosław Paprotny, Robert Rybicki, Janina Pukowiec, Anna Rybol, Elżbieta Motyka i Aleksandra Stężała. Po niezwykle wnikliwej lekturze ich poezji Karol Maliszewski przygotował recenzję, która ukazała się na łamach "Odry". Jeszcze w tym miesiącu planowana jest w Rybniku impreza literacka. Odbędzie się ona 13 września o godz. 20 w klubie "Paleta" w os. Nowiny. Gośćmi będą poeci Paweł Lekszycki z Dąbrowy Górniczej i Paweł Sarna z Jaworzna.

  W październiku natomiast w ramach Rybnickich Dni Literatury odbędzie się "Noc poetów". Jak podkreślają organizatorzy, będzie to pierwsza prezentacja twórczości poetów z Rybnika w rodzinnym mieście.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)