Wybierz region

Wybierz miasto

  Policja dopilnuje

  Autor: (mir)

  2001-09-10, Aktualizacja: 2004-12-18 01:54 źródło: Dziennik Zachodni

  Na dziś planowane jest otwarcie nowego mostu na Odrze w Olzie. W związku z tym kierowców w Wodzisławiu znów czekają poważne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

  Na dziś planowane jest otwarcie nowego mostu na Odrze w Olzie. W związku z tym kierowców w Wodzisławiu znów czekają poważne zmiany w organizacji ruchu drogowego. Od jutra ma być przywrócona poprzednia organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Pszowskiej i Witosa, przy wjeździe do centrum miasta.

  Od czasu zamknięcia odcinka drogi w Olzie (będącej częścią trasy Wodzisław-Chałupki) na skrzyżowaniu Pszowskiej i Witosa w Wodzisławiu zmieniono ruch. Kierowcy jadący główną ul. Witosa musieli ustępować pierwszeństwa samochodom nadjeżdżającym z ul. Pszowskiej. Informowały o tym tablice ostrzegawcze, znaki pionowe i poziome. Mimo to często dochodziło tu do wymuszeń pierwszeństwa.

  - Przez Wodzisław przejeżdżam bardzo rzadko. Dlatego byłem zaskoczony zmianą, bo zawsze to Witosa była główną drogą - mówi Marek Lasok, mieszkaniec jednej z okolicznych miejscowości.

  Jutro organizacja ruchu na skrzyżowaniu ma wrócić do stanu sprzed budowy mostu w Olzie. Drogą główną znów będzie ul. Witosa. Żeby kolejna zmiana nie spowodowała korków albo co gorsza wypadków, jutro na krzyżówce mają się pojawić policjanci z drogówki. Dodatkowo zostaną ustawione tablice ostrzegawcze.

  - Co prawda to droga krajowa, ale potem pretensje i tak spływają do powiatu, więc postanowiliśmy w miarę możliwości zabezpieczyć skrzyżowanie przynajmniej przez pierwsze dni. Apelujemy też o szczególną ostrożność do kierowców. Nie warto jeździć "na pamięć" przez tak newralgiczne skrzyżowanie - mówi Józef Szymaniec, rzecznik prasowy wodzisławskiego Starostwa.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)