Wybierz region

Wybierz miasto

  Powtórka z historii

  Autor: (RG)

  2001-10-11, Aktualizacja: 2004-12-18 01:46 źródło: Dziennik Zachodni

  Siatkarze klubu Ivett Borynia Jastrzębie w najbliższą sobotę zainaugurują rozgrywki w ekstraklasie. Pierwszym rywalem jastrzębian będzie zespół Bosmana Morze Szczecin.

  Siatkarze klubu Ivett Borynia Jastrzębie w najbliższą sobotę zainaugurują rozgrywki w ekstraklasie. Pierwszym rywalem jastrzębian będzie zespół Bosmana Morze Szczecin. Mecz zostanie rozegrany w hali w Szerokiej o godzinie 17.

  Szczecinianie byli też pierwszym rywalem jastrzębian w ubiegłym sezonie. Mecze obu ekip zawsze miały dodatkowe podteksty. W ubiegłym roku "swoje" spotkania toczyli Krzysztof Janczak (Borynia, wcześniej Morze) i Kuba Markiewicz (Morze, wcześniej Borynia). Tym razem do Jastrzębia przyjedzie Sławomir Gerymski, który przez 7 lat był rozgrywającym w Jastrzębiu. Później grał w drużynie mistrza Polski w Kędzierzynie. W letniej przerwie popularny "Gerym" przeniósł się do Szczecina, podejmując się roli grającego trenera w Bosmanie.

  - Znamy swoje miejsce w szeregu, które obecnie jest trochę z tyłu, ale będziemy się starać dojść do czołówki. W Jastrzębiu chcemy pokazać się jak najlepiej. Chcemy wygrywać, niezależnie od tego, gdzie gramy. Jakie ten mecz ma dla mnie znaczenie? Grałem w Jastrzębiu przez 7 lat i zawsze jadę do tego miasta z ogromnym sentymentem - wyznał Sławomir Gerymski.

  W Jastrzębiu w porównaniu do ubiegłego sezonu zaszło kilka zasadniczych zmian. Zespół opuścił Krzysztof Janczak, który znalazł zatrudnienie w Gwardii Wrocław. Do Resovii Rzeszów trafili natomiast Adam Gniecki i Marcin Kieca. Do drużyny natomiast dokooptowano Daniela Matoskę ze Stali Nysa, Olega Ustinowa z Naftianika Jarosław i Sławomira Szczygła z Rzeszowa.

  - Podobnie, jak w roku ubiegłym, tak i w tym sezonie chcemy awansować do najlepszej czwórki. Co będzie później, zobaczymy - powiedział Roman Chwastyk, prezes klubu jastrzębskiego.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.