Wybierz region

Wybierz miasto

  Praca z Internetu

  Autor: ADRIAN KARPETA

  2001-09-19, Aktualizacja: 2004-12-18 01:52 źródło: Dziennik Zachodni

  (JASTRZĘBIE) Poszukiwanie pracy przez Internet proponuje jastrzębianom Powiatowy Urząd Pracy. Do dyspozycji szukających zajęcia jest na razie jeden komputer z serwisem internetowym.

  (JASTRZĘBIE) Poszukiwanie pracy przez Internet proponuje jastrzębianom Powiatowy Urząd Pracy. Do dyspozycji szukających zajęcia jest na razie jeden komputer z serwisem internetowym. Docelowo mają być uruchomione przynajmniej dwa stanowiska.


  Jastrzębski pośredniak uruchomił stanowisko z komputerem z dostępem do Internetu jeszcze przed wakacjami. Niestety w lipcu i sierpniu z sieci nie korzystało zbyt wiele osób. Teraz jednak komputer cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. W jaki sposób szukać pracy przez Internet?

  - Przy naszym komputerze znajdują się elektroniczne adresy, pod którymi można znaleźć oferty pracy. Są to m. in. adresy poszczególnych tytułów prasowych, portali internetowych itp. które zamieszczają ogłoszenia związane z pracą - tłumaczy Krzysztof Stachoń z jastrzębskiego urzędu.
  Jeśli bezrobotny znajdzie jakąś atrakcyjną ofertę, może na nią natychmiast odpowiedzieć. Wystarczy wysłać pocztą elektroniczną list motywacyjny i curriculum vitae. Kto jeszcze nie potrafi korzystać z komputera, może liczyć na fachową pomoc pracowników pośredniaka, którzy sprawnie surfują w sieci. Szukanie zajęcia za pomocą Internetu jest bezpłatne. Wszelkie opłaty z tym związane pokrywa bowiem urząd pracy. Czy sieć pomogła już komuś w znalezieniu zajęcia?

  - Mamy nadzieję, że tak. Nie prowadzimy jednak na razie tego typu statystyki - mówią w jastrzębskim pośredniaku. - Jeśli nawet bezrobotny nie znajdzie od razu w Internecie pracy, to przynajmniej dowie się, gdzie jej szukać. No i nabierze wprawy w obsłudze komputera.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.