Wybierz region

Wybierz miasto

  Przeszła nawałnica

  Autor: (adr)

  2001-08-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Jeszcze wczoraj usuwano skutki nawałnicy, która w poniedziałek wieczorem przeszła nad naszym regionem. Usuwano głównie powalone drzewa, które tarasowały drogi. Były jednak również poważniejsze zdarzenia. Około godz.

  Jeszcze wczoraj usuwano skutki nawałnicy, która w poniedziałek wieczorem przeszła nad naszym regionem. Usuwano głównie powalone drzewa, które tarasowały drogi. Były jednak również poważniejsze zdarzenia.

  Około godz. 20.16 piorun uderzył w przyłącza energetyczne domu przy ul. Piłsudskiego w Leszczynach. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kilkanaście minut później od uderzenia pioruna zapalił się dach budynku przy ul. Granicznej w Rybniku. Właściciel zdołał ugasić ogień jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Spaleniu uległ zaledwie metr kwadratowy dachu.

  Raciborscy strażacy usuwali pięć powalonych drzew. Jedno z nich przewróciło się na samochód na trasie Brzezie - Lubomia. Na szczęście nikt nie został ranny. Strażacy żorscy zdejmowali z kolei rynnę, zwisającą z bloku w osiedlu Powstańców. Usuwali też drzewo, które przewróciło się na ul. Szczejkowicką. Podobnie było w Jastrzębiu, gdzie powalone drzewa tarasowały m. in. ulice: Śląską, Zieloną, Ofiar Faszyzmu, Rolniczą, Libowiec, Stodoły i Aleje Piłsudskiego w centrum miasta.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)