Wybierz region

Wybierz miasto

  Przyjedzie erka

  Autor: (q)

  2001-09-20, Aktualizacja: 2004-12-18 01:52 źródło: Dziennik Zachodni

  (RYBNIK0 Wczoraj w Rybniku debatowano na temat funkcjonowania służby zdrowia. Spotkanie, które odbyło się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, otworzył minister zdrowia prof. Grzegorz Opala.

  (RYBNIK0 Wczoraj w Rybniku debatowano na temat funkcjonowania służby zdrowia. Spotkanie, które odbyło się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, otworzył minister zdrowia prof. Grzegorz Opala. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele zakładów opieki zdrowotnej oraz samorządowcy z naszego regionu.


  Tomasza Grotel, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, mówił na temat ochrony zdrowia w dwa i pół roku po wprowadzeniu reformy. Bolesław Piecha, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 przypomniał rybnickie doświadczenia podczas wprowadzania zmian. Miłym akcentem było przekazanie rybnickiemu szpitalowi nowoczesnego ambulansu.

  - W tym roku dzięki funduszom z Banku Światowego udało się nam uzyskać więcej karetek niż zakładaliśmy. Dzięki temu możemy je teraz przekazać placówkom medycznym - mówił Grzegorz Opala.

  Mercedes już niebawem będzie służył mieszkańców Rybnika. Jest świetnie wyposażony, to praktycznie mała sala zabiegowa na kołach. Lekarze znajdą w nim m.in. defibrylator i respirator. W karetce można więc w sposób profesjonalny ratować życie.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.