Wybierz region

Wybierz miasto

  Rekin w brązowym kasku

  Autor: (RG)

  2001-09-13, Aktualizacja: 2004-12-18 01:53 źródło: Dziennik Zachodni

  Młodzieżowiec RKM-u Rybnik Rafał Szombierski został triumfatorem żużlowego "Brązowego Kasku". W finale rozegranym w Gorzowie rybniczanin zwyciężył z kompletem punktów.

  Młodzieżowiec RKM-u Rybnik Rafał Szombierski został triumfatorem żużlowego "Brązowego Kasku". W finale rozegranym w Gorzowie rybniczanin zwyciężył z kompletem punktów.

  Okazuje się że młodzi rybniczanie mają powoli monopol na kolekcjonowanie tego trofeum. W ubiegłym roku zdobywcą "Brązowego Kasku" został Roman Chromik. Teraz na najwyższym podium stanął Rafał Szombierski. Od początku gorzowskiego finału było wiadomo, że Rafał znajduje się w doskonałej dyspozycji i tylko pech w postaci defektów może pokrzyżować ambitne plany rekina. Wszystko jednak przebiegało po myśli żużlowca z Rybnika, który we wszystkich startach przyjeżdżał na pierwszym miejscu.

  - Jechałem po to, żeby wygrać, choć wcześniej na tym torze nie jeździło mi się najlepiej. Tym razem jednak wszystko układało się tak, jak sobie tego życzyłem. Wygrywałem starty, poszczególne wiraże pokonywałem bardzo płynnie i dlatego rywale nie mieli prawa zrobić mi krzywdy - wyznał Rafał Szombierski.

  Drugi z reprezentantów RKM-u, Łukasz Romanek, ukończył gorzowski finał na 7 miejscu.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.