Wybierz region

Wybierz miasto

  Rekordowe domki

  Autor: (adr)

  2001-10-02, Aktualizacja: 2004-12-18 01:49 źródło: Dziennik Zachodni

  (ŻORY) Wczoraj w Żorach podsumowano próbę bicia rekordu Guinnessa na największą liczbę domków wykonanych w technice origami. Okazało się, że żorzanie wykonali ich aż 24,327 tys.

  (ŻORY) Wczoraj w Żorach podsumowano próbę bicia rekordu Guinnessa na największą liczbę domków wykonanych w technice origami. Okazało się, że żorzanie wykonali ich aż 24,327 tys. Ustawienie dzieł w hali sportowej i przeliczenie trwało od rana do popołudnia.


  Eksponaty zajęły 1008 metrów kw., czyli całą powierzchnię płyty hali oraz wszystkie przejścia!

  W wielkie "budowanie" papierowych domków włączyły się szkoły, działacze stowarzyszenia, harcerze i osoby prywatne. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 11 przygotowały 2,3 tys. domków. Uczniowie z SP nr 4 i Gimnazjum nr 4 przynieśli 1,547 tys. dzieł. W zmaganiach nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 9, gdzie funkcjonuje oddział Polskiego Centrum Origami.

  - Nasza szkoła, w której uczy się zaledwie 221 dzieci, wykonała aż 1151 domków - powiedziała "DZ" Aleksandra Sojka z SP nr 9, instruktorka origami.

  Bogusława Błażej ze stowarzyszenia "Niezwykłe Rekordy Żor", które wymyśliło całą akcję, zacierała ręce. - Na próbie bicia rekordu na największy balon wydmuchany z gumy do żucia nie mieliśmy zbyt wielkiej frekwencji. Natomiast liczba domków przerosła nasze oczekiwania - mówiła pani Bogusława.

  W liczeniu pomagali przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Małgorzata Gęborek z TKRN przyznała, że to rzeczywiście niezwykły rekord. Na pewno trafi do przyszłorocznej edycji Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości, która ukaże się wiosną. - Czy również do księgi Guinnessa? - zastanawiała się pani Małgorzata. - Mamy nadzieję, że tak, gdyż w księdze nie ma takiego rekordu.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.