Wybierz region

Wybierz miasto

  Rybnik solidarny

  Autor: (q)

  2001-09-12, Aktualizacja: 2004-12-18 01:54 źródło: Dziennik Zachodni

  Zgodnie z zapowiedzią, władze Rybnika postanowiły przekazać 50 tysięcy zł mieszkańcom miejscowości Budzów. Została ona zniszczona w czasie tegorocznej powodzi.

  Zgodnie z zapowiedzią, władze Rybnika postanowiły przekazać 50 tysięcy zł mieszkańcom miejscowości Budzów. Została ona zniszczona w czasie tegorocznej powodzi. O skali kataklizmu przekonali się przedstawiciele władz miasta, którzy w sierpniu odwiedzili Budzów. Ucierpiało tam ponad 200 gospodarstw, a 15 rodzin straciło dach nad głową.

  Zniszczona została również gminna infrastruktura. Na 37 kładek i mostów uszkodzone zostały 33 obiekty, w tym 4 duże mosty. Straty oszacowano na 60-80 mln złotych. Tymczasem roczny budżet Budzowa wynosi jedynie 8 mln złotych. Pomoc rybnickiego samorządu jest więc niezwykle potrzebna. Pieniądze przekazane zostaną właśnie na odbudowę gminnej infrastruktury.

  Trwa również zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie Anny i Kazimierza Drwalów, którzy w wyniku powodzi stracili dom. Radni przekazali na ten cel około 12 tysięcy złotych. Rybnicki Klub Motorowy również włączył się w akcję i przekazał 5,5 tysiąca złotych dochodu z żużlowych meczów. Poszkodowanej rodzinie pomagają również mieszkańcy Rybnika, którzy wrzucają datki w urnie ustawionej w magistracie. Władze miasta zwrócą się jeszcze do rybnickich firm o pomoc dla rodziny z Budzowa.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.