Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie z folklorem

  Autor: (mir)

  2001-10-29, Aktualizacja: 2004-12-18 01:40 źródło: Dziennik Zachodni

  W sobotę w Wodzisławiu zakończyły się XXI Spotkania z Folklorem. Podczas dwudniowej imprezy przez scenę Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" przewinęło się kilkudziesięciu wykonawców oraz zespołów śpiewaczych i ...

  W sobotę w Wodzisławiu zakończyły się XXI Spotkania z Folklorem. Podczas dwudniowej imprezy przez scenę Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" przewinęło się kilkudziesięciu wykonawców oraz zespołów śpiewaczych i tanecznych.


  - Wodzisławski przegląd folklorystyczny cieszy się od początu dużym powodzeniem i to nie tylko wśród mieszkańców miasta. Coraz częściej do udziału w imprezie zgłaszają się zespoły i wykonawcy także z ościennych gmin - mówi Anna Koczy, zastępca dyrektora MOK "Centrum".


  W sumie w tegorocznej edycji imprezy zaprezentowało się ponad 88 gawędziarzy, grup śpiewaczych, kapel regionalnych oraz zespołów pieśni i tańca. Wielu uczestników, szczególnie wśród młodzieży, stanęło na scenie wodzisławskiego przeglądu po raz pierwszy. W jury oceniającym występy artystów zasiadła m. in. Irena Sauer, znana miłośniczka folkloru, autorka tekstów i muzyki ludowej oraz kierownik zespołu "Nie Dejmy Sie".

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.