Wybierz region

Wybierz miasto

  Sprawdzili Sokratesa

  Autor: (mir)

  2001-10-05, Aktualizacja: 2004-12-18 01:48 źródło: Dziennik Zachodni

  Dyrektorzy kilku szkół z Hiszpanii, Belgii i Francji gościli w minioną środę w Szkole Podstawowej w Turzy Śląskiej. Celem wizyty było zapoznanie się z realizacją europejskiego programu Sokrates Arion, który jest ...

  Dyrektorzy kilku szkół z Hiszpanii, Belgii i Francji gościli w minioną środę w Szkole Podstawowej w Turzy Śląskiej. Celem wizyty było zapoznanie się z realizacją europejskiego programu Sokrates Arion, który jest wdrażany w placówce.


  Turska podstawówka w programie Sokrates uczestniczy od trzech lat. Jest uznawana za szkołę, która wzorcowo wprowadza u siebie jego najważniejsze założenia. A do tych należy przede wszystkim szeroko rozumiana edukacja europejska zarówno dzieci, jak i nauczycieli.

  - Wizyta dyrektorów szkół z Zachodniej Europy miała na celu rozpoznanie, jak u nas wprowadzana jest edukacja europejska, finansowana z unijnych pieniędzy. Cieszymy się, że nasza placówka została dostrzeżona - mówi Lucyna Gajda, dyrektor Gimnazjum w Turzy Śląskiej i była dyrektor Szkoły Podstawowej (za jej kadencji szkoła przystąpiła do Sokratesa).

  Podczas wizyty europejscy goście oglądali m. in. foldery i opracowania, jakie uczniowie turzańscy wykonali na temat każdego z państw unijnych. Zobaczyli też przygotowane w trzech językach przedstawienie o baranku, który chciał zostać poliglotą. Podstawówka była wizytowana przez dyrektorów zachodnioeuropejskich szkół jako jedyna w regionie.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.