Wybierz region

Wybierz miasto

  Święto latawca

  Autor: (adr)

  2001-10-03, Aktualizacja: 2004-12-18 01:48 źródło: Dziennik Zachodni

  (RYBNIK) Ponad 70 dzieci z Rybnika i okolic bawiło się na "Święcie latawca". Impreza odbyła się w czasie weekendu na rybnickim lotnisku. Zabawę zorganizowały Aeroklub ROW Rybnik i PSS "Społem".

  (RYBNIK) Ponad 70 dzieci z Rybnika i okolic bawiło się na "Święcie latawca". Impreza odbyła się w czasie weekendu na rybnickim lotnisku. Zabawę zorganizowały Aeroklub ROW Rybnik i PSS "Społem".

  "Święto latawca" to nasza flagowa impreza, która odbywa się już od wielu lat. Dlaczego akurat latawce? Mamy w Rybniku lotnisko i uważamy, że puszczanie na jego terenie latawców jest niezłą frajdą - mówi Maria Polanecka z PSS-u, organizatorka imprezy.

  W tegorocznym święcie uczestniczyło ponad 70 dzieci. Przede wszystkim były to pociechy pracowników spółdzielni, ale też działacze modelarni w Rybniku i Żorach. Byli też m.in. uczniowie ze szkół podstawowych nr 7, 32 oraz gimnazjum nr 6. Wszyscy mieli ze sobą kolorowe latawce. Niektóre zostały kupione w sklepach. Były jednak również takie, które wykonali sami uczestnicy zabawy.

  - Latawiec przygotowywałam razem z mamą. Pracowałyśmy cały dzień. Zrobiłyśmy go z folii, służącej do obkładania książek. Na nią przykleiłyśmy kolorowe wstążeczki z bibułek oraz postać liska - powiedziała nam Patrycja Wawrzyńczyk z SP nr 31 w rybnickich Orzepowicach.

  Specjalne jury oceniało latawce. Liczyła się zarówno technika wykonania, jak i lot. W kategorii open zwyciężyli Jan Labus (SP nr 7) i Zdzisław Krajewski (modelarnia przy rybnickiej elektrowni). Najlepsze latawce skrzynkowe mieli: Zdzisław Krajewski, Piotr Grzesiczek i Monika Kocur. W kategorii latawce płaskie (wykonane własnoręcznie) triumfowały modele Piotra Dylewskiego, Weroniki Wyrozembskiej i Barbary Podbiał. Wśród latawców zakupionych w sklepie uznanie zdobyły eksponaty Weroniki Pietrasik, Dawida Jażyny i Dawida Dobrzynieckiego.

  Dodajmy, że uczestnicy zabawy mieli okazję zwiedzić lotnisko, zajrzeć do hangaru i maszyn. Niektóre maluchy po raz pierwszy w życiu właśnie podczas święta widziały prawdziwy samolot!

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.