Wybierz region

Wybierz miasto

  Święto w dzielnicy

  Autor: (ana)

  2001-09-12, Aktualizacja: 2004-12-18 01:54 źródło: Dziennik Zachodni

  Rok temu Rada Ministrów przychyliła się do prośby mieszkańców i orzekła, że Ochojec będzie dzielnicą Rybnika. Słowo stało się ciałem 1 stycznia tego roku.

  Rok temu Rada Ministrów przychyliła się do prośby mieszkańców i orzekła, że Ochojec będzie dzielnicą Rybnika. Słowo stało się ciałem 1 stycznia tego roku. W sobotę natomiast ochojczanie spotkali się na festynie, by uczcić pierwszą rocznicę podjęcia decyzji przez rząd.

  Imprezę z muzyką i humorem zorganizowała Rada Dzielnicy. O godzinie 15 mieszkańcy dzielnicy zebrali się na boisku klubu sportowego LZS "Płomień". Wśród honorowych gości byli m. in. Adam Fudali, prezydent Rybnika, Romuald Niewelt, wiceprezydent miasta oraz Michał Śmigielski, przewodniczący Rady Miejskiej. Świętowanie rozpoczęło się od meczu piłki nożnej. Po przeciwnych stronach boiska stanęli miejscowi oldboje oraz reprezentacja rybnickiej policji.

  Z początku dobrej zabawie przeszkadzał ulewny deszcz i wyjątkowo silny wiatr. Później jednak nad Ochojcem zaświeciło słońce i festyn rozkręcił się na dobre. Publiczność bawił zespół Music Time. Swe umiejętności
  zaprezentowali strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochojcu, która niedawno zwyciężyła w miejskich zawodach sportowo-pożarniczych. Śląskim humorem bawił wszystkich znany aktor Józef Polok.

  Ochojec liczy około 1,5 tysiąca mieszkańców. Dzielnicą Rybnika jest od stycznia tego roku. Przed reformą w 1975 roku miejscowość należała do powiatu rybnickiego. Po utworzeniu drugiego szczebla samorządu w 1999 roku Ochojec włączono do powiatu gliwickiego. Mieszkańcy zawsze jednak czuli się związani z Rybnikiem, gdzie zresztą mają znacznie bliżej niż do Gliwic. Dojazdy do mieszczących się tam urzędów były więc uciążliwe. Obecnie ludzie wszystkie swoje sprawy załatwiają już w Rybniku.

  - Nasza dzielnica ma dziś typowo miejski charakter. Rolnictwo znikło już prawie całkowicie. Za to mamy piękne osiedle domków jednorodzinnych i sporo terenów pod taką właśnie zabudowę - powiedziała Weronika Smyczek, członkini Rady Dzielnicy Ochojec.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.