Wybierz region

Wybierz miasto

  Szwarga na aucie

  Autor: (RG)

  2001-09-06, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Górnik Jastrzębie w dotychczasowych występach zdobył tylko 3 punkty. Najwidoczniej nie był to dorobek, który zakładano przed sezonem, bowiem za pracę podziękowano trenerowi Mirosławowi Szwardze.

  Górnik Jastrzębie w dotychczasowych występach zdobył tylko 3 punkty. Najwidoczniej nie był to dorobek, który zakładano przed sezonem, bowiem za pracę podziękowano trenerowi Mirosławowi Szwardze. Jego miejsce zajmie Erwin Wojtyłko, a Szwarga będzie jego asystentem.

  Erwin Wojtyłko w przeszłości szkolił już piłkarzy z Jastrzębia, którzy wówczas występowali pod szyldem GKS-u. Później był między innymi trenerem Górala Żywiec. W środę nowy trener poprowadził pierwsze zajęcia z piłkarzami. Dotychczasowy trener Mirosław Szwarga będzie jego asystentem. Stanowisko asystenta najprawdopodobniej utraci Andrzej Myśliwiec. Ciekawostką jest fakt, iż popularny "Misiek" nigdy nie cieszył się zbytnią popularnością w oczach Erwina Wojtyłki.

  - Wspólnie z prezesem Joachimem Langerem ustaliliśmy, że drużynie potrzebna jest "świeża krew". Dlatego zdecydowano się na zmianę. Taka jest niestety rola trenera i trzeba się z tym pogodzić. Zostaję w klubie jako asystent, bowiem zamierzam jeszcze występować na trzecioligowych boiskach. Czy ta roszada przyniesie określony skutek? Być może nowy trener inaczej poustawia zawodników na murawie. Ja mogę służyć jakimiś podpowiedziami. Nie mam też do nikogo żalu, bowiem podejmując się tej pracy liczyłem się również z konsekwencjami w przypadku niepowodzenia - wyznał Mirosław Szwarga.

  Kredyt zaufania, jakim obdarzono Mirosława Szwargę, został wyczerpany po porażce 1:3 z Pogonią Oleśnica. Jest to już drugi szkoleniowiec w III-ligowym towarzystwie, który pożegnał się z pracą. Przypomnijmy, że pierwszym był Marek Majka z gliwickiego Piasta.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)