Trzy zwycięstwa

Autor: ROBERT GALIŃSKI

2001-08-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

Piłkarze IV ligi w sobotę i niedzielę rozegrali 3 kolejkę. Z naszego regionu najlepiej wypadły zespoły Unii Racibórz, Peberowu Krzanowice i rezerwy Odry Wodzisław.

Piłkarze IV ligi w sobotę i niedzielę rozegrali 3 kolejkę. Z naszego regionu najlepiej wypadły zespoły Unii Racibórz, Peberowu Krzanowice i rezerwy Odry Wodzisław. Wyżej wymieniony tercet wygrał swoje spotkania, a Odra II została samodzielnym liderem. Kolejny mecz przegrał Górnik Czerwionka. Była to trzecia porażka piłkarzy z Czerwionki w tym sezonie.

Kolejne trzy punkty dopisał sobie krzanowicki Peberow. Tym razem piłkarze krzanowiccy wywieźli komplet punktów z boiska beniaminka Koszarawy Żywiec. Początek meczu nie zapowiadał nic dobrego, bowiem to gospodarze posiadali inicjatywę. Peberow miał jednak w swoich szeregach Pawlusińskiego. Popularny "Plastik" w poprzednich meczach nie błyszczał, ale tym razem zrobił to, co do niego należało. W 15 minucie Peberow przeprowadził błyskawiczną kontrę, po której Pawlusiński pokonał bramkarza miejscowych. Później spotkanie przypominało serial rodem z Ameryki Południowej. Nuda wiejąca z boiska i jednostajne tempo akcji wyraźnie irytowały kibiców, którzy ożywili się dopiero w ostatnich minutach.

Na dwie minuty przed końcem w polu karnym sfaulowany został pomocnik Koszarawy Pawlus. Sędzia nie zawahał się dyktując rzut karny dla gospodarzy. Matras wykorzystał nadarzającą się okazję i zrobiło się 1:1. Kiedy wydawało się, że obie jedenastki podzielą się punktami, goście przeprowadzili decydującą akcję. Bednarski wrzucił z boku piłkę na 6 metrów, a Dudacy posłał ją do siatki. Tym samym Peberow zanotował pierwsze zwycięstwo na wyjeździe.

W czubie tabeli zameldowały się dwie ekipy z naszego regionu. Liderem po trzech kolejkach jest zespół rezerw Odry Wodzisław. Wodzisławianie w trzecim swoim występie wysoko wygrali z Walcownią Czechowice (4:0). Walcownia w poprzednim sezonie zaliczana była do czołowych zespołów IV ligi. W bieżących rozgrywkach ten nie przedstawia takiego potencjału, o czym można było się przekonać w Wodzisławiu. Gospodarze raz za razem ogrywali defensorów przyjezdnych, a bramki padały po składnych akcjach.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Sałek, który w polu karnym wymanewrował dwóch rywali i strzelił nie do obrony. Ten sam zawodnik był bohaterem następnej bramkowej sytuacji. Pomocnik Odry podał w taki sposób zagrał do Nowackiego, że temu pozostało tylko przystawić nogę i cieszyć się ze zdobycia gola. Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie. Najpierw kapitalnym strzałem głową popisał się Augustyniak. Gości dobił Hudek, który wykorzystał dokładne podanie głową Dzierżęgi.

Zwycięstwo zanotowała również raciborska Unia, ale nie przyszło ono tak łatwo, jak wodzisławianom. Unici gościli na stadionie beniaminka Przyszłości Rogów i to gospodarze mieli więcej dogodnych sytuacji do strzelenia goli. Piłkarze z Rogowa mieli jednak tego dnia wyjątkowo rozregulowane "celowniki". Najpierw Gadżała trafił w wybornej sytuacji piłką w słupek. Chwilę później wytrzymałość poprzeczki sprawdził Staniek. Nie wykorzystane okazje zazwyczaj się mszczą i tak też było w tym wypadku. Na 8 minut przed końcem meczu Żbikowski zdecydował się na strzał z 25 metrów. Uderzył idealnie, a piłka ugrzęzła w samym okienku bramki strzeżonej przez Dąbka.

Wyniki 3 kolejki:

Koszarawa Żywiec - Peberow Krzanowice 1:2 Bramki: Matras dla Żywca - Pwalusiński, Dudacy dla Peberowu. Odra II Wodzisław - Walcownia Czechowice 4:0 Bramki: Sałek, Nowaacki, Augustyniak, Hudek. Przyszłość Rogów - Unia Racibórz 0:1 Bramki: Żbikowski. MKS Lędziny - Górnik Czerwionka 2:1 Bramki: Szyszka, Gabiega dla Lędzin - Groborz dla Górnika. Beskid Skoczów - Pasjonat Dankowice 1:2. GKS Tychy - Wawel Wirek 2:0. Czarni Góral Żywiec - BKS Stal Bielsko Biała 1:1. Unia Bieruń Stary - Victoria Jaworzno 0:1.