Wybierz region

Wybierz miasto

  Ważne szczepionki

  Autor: (mir)

  2001-09-10, Aktualizacja: 2004-12-18 01:54 źródło: Dziennik Zachodni

  Konferencja poświęcona ważności szczepień ochronnych odbyła się w ostatnią środę w Zespole Poradni Specjalistycznych przy ul. 26 Marca w Wodzisławiu. Wzięły w niej udział głównie pielęgniarki z niepublicznych zakładów ...

  Konferencja poświęcona ważności szczepień ochronnych odbyła się w ostatnią środę w Zespole Poradni Specjalistycznych przy ul. 26 Marca w Wodzisławiu. Wzięły w niej udział głównie pielęgniarki z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej z terenu całego powiatu wodzisławskiego. Najważniejszym tematem spotkania było zwiększenie skuteczności zapobiegania chorobom zakaźnym. Można to osiągnąć przez odpowiednio wczesne i systematyczne szczepienie dzieci i młodzieży.

  Jak się okazuje, prawdziwą plagą wśród młodzieży na terenie powiatu wodzisławskiego, a także jastrzębskiego, od kilku lat jest różyczka. Konferencję zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Wodzisławia. Miejscowy Sanepid uczestniczy w realizacji Narodowego Programu Zdrowia, prowadzonego pod egidą Ministerstwa Zdrowia.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)