Wybierz region

Wybierz miasto

  Wielka feta

  Autor: (IrS)

  2001-09-20, Aktualizacja: 2004-12-18 01:52 źródło: Dziennik Zachodni

  (KUŹNIA RACIBORSKA) W miniony weekend Kuźnia Raciborska żyła obchodami 100-lecia miejscowego sportu. Oficjalne uroczystości odbyły się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

  (KUŹNIA RACIBORSKA) W miniony weekend Kuźnia Raciborska żyła obchodami 100-lecia miejscowego sportu. Oficjalne uroczystości odbyły się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Prawie stu sportowców i działaczy uhonorowano odznaczeniami, pucharami i dyplomami.


  Największe wyróżnienie spotkało laureatów "Diamentowej Odznaki Polskiego Związku Piłki Ręcznej": Eneglberta Jezuska, Jarzego Garbasa, Stefana Kubiczka i Oswalda Gajka. Wszak Kuźnia Raciborska swego czasu była potęgą w szczypiorniaku 11-osobowym. Dwukrotnie, bo w 1954 i 1956 roku ekipa "Stali" (dziś "Rafamet") zdobywała mistrzostwo Polski. Wielu graczy było podporą kadry narodowej. Niestety pięć lat temu występujący w III lidze zespół piłkarzy ręcznych wycofano z rozgrywek.

  W ubiegłą sobotę i niedzielę na parkiecie w ZSO spotkali się więc oldboye. W turnieju mężczyzn dwie kuźniańskie drużyny (utworzone z okazji jubileuszu) nie sprostały gościom z "Małejpanwi" Ozimka. Mnóstwo emocji wywołał też mecz dawnych szczypiornistek. Lepsze 15:7 okazały się zawodniczki, które wystąpiły w teamie o nazwie "Świat". Na obchody 100-lecia wszystkie przyjechały z Niemiec. Z kolei nie praktykujący już futboliści "Rafametu" zmierzyli się z ekipą raciborskiego Radia "Vanessa". Znów zwyciężyli goście 5:2.

  Sportowym zmaganiom towarzyszyła wystawa, przedstawiająca dzieje kuźniańskiej kultury fizycznej. Pod namiotem przy szkole zaprezentowały się zespoły artystyczne.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.