Wybierz region

Wybierz miasto

  Wygrywali faworyci

  Autor: (RG)

  2001-10-23, Aktualizacja: 2004-12-18 01:43 źródło: Dziennik Zachodni

  Po letniej przerwie zaina-ugurowała rozgrywki Rybnicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej. W tym sezonie nastąpiło kilka istotnych zmian w zasadach regulaminowych. W ubiegły weekend rozegrano pierwsze mecze RALPS.

  Po letniej przerwie zaina-ugurowała rozgrywki Rybnicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej. W tym sezonie nastąpiło kilka istotnych zmian w zasadach regulaminowych.  W ubiegły weekend rozegrano pierwsze mecze RALPS. Jest to już trzecia edycja spotkań o mistrzostwo naszego regionu w amatorskiej odmianie siatkówki. W tym roku organizatorzy zdecydowali o podzieleniu wszystkich uczestników na dwie grupy, w których zostaną rozegrane mecze rundy wstępnej. System obowiązujący w grupach to mecz i rewanż. Po wyłonieniu najlepszych czwórek w każdej z grup nastąpi runda play-off. Dopiero po tych spotkaniach będzie znany triumfator całej imprezy. Przypomnijmy, że obrońcą tytułu jest wodzisławski team Eltomont.


  Oprócz innowacji regulaminowych, pojawiło się też kilka nowych drużyn. Największą niespodzianką jest rozpad Koksowni Dębieńsko, która podzieliła się na dwa zespoły. Pierwszym z nich jest występujący w grupie A Antykwariat Rybnik. Z pozostałych siatkarzy utworzono drużynę Expert Team Rybnik. Dodatkowo ligę zasilili beniaminkowie: Drem Team Zabełków, Antenka Czerwionka - Leszczyny i Nowi Rybnik.


  W pierwszych meczach nie zanotowano niespodzianek, a poszczególne konfrontacje wygrywali faworyci. Jedynym wynikiem mogącym zmusić do chwili refleksji, jest wygrana 3:0 TKKF-u Piaski z Olimpem Żory.


  Wyniki pierwszej kolejki:


  Grupa A:
  KRS Sokół Rybnik - Dwójka Świerklany 0:3
  Expert Team Rybnik - AZS Rydłutowy 3:0
  Nowi Rybnik - Eltomont Wodzisław 0:3
  Dream Team Zabełków - Antykwariat Rybnik 0:3
  Grupa B
  Preeam Rybnik - Walenie Rybnik 3:0
  AKS Arktus - Antenka Czerwionka - Leszczyny 3:0
  Beear Team Rybnik - Orliki Rybnik 3:0
  TKKF Piaski - Olimp Żory 3:0

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.