Wybierz region

Wybierz miasto

  Z wizytą u przyjaciół

  Autor: (KM)

  2001-10-24, Aktualizacja: 2004-12-18 01:43 źródło: Dziennik Zachodni

  Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jejkowicach spotkali się ze swoimi czeskimi przyjaciółmi. Tym razem Polacy zostali zaproszeni do Kozłowic.

  Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jejkowicach spotkali się ze swoimi czeskimi przyjaciółmi. Tym razem Polacy zostali zaproszeni do Kozłowic. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II b i III b oraz ich wychowawcy, dyrektor Ilona Stasiak i Jan Jochem, wójt Jejkowic.


  - Kozłowice to miejscowość położona w czeskich Beskidach - opowiada Ilona Stasiak. - Nasza wizyta trwała zaledwie jeden dzień, ale dzieci wróciły bardzo zadowolone. Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez dyrekcję, nauczycieli i dzieci miejscowej szkoły. Spotkał się też z nami Wacław Kocian, starosta Kozłowic.


  Dzieci najbardziej ucieszyły się z tego, że mogły porozmawiać ze swoimi czeskimi przyjaciółmi, których poznały podczas ich wizyty w Jejkowicach. Nic więc dziwnego, że wszyscy razem doskonale się bawili. Dzieci z Jejkowic przygotowały specjalnie na tę okazję krótki program artystyczny. Nie zabrakło też innych atrakcji. Polacy zwiedzili Kozłowice, nauczyciele mieli zaś okazję do wymiany doświadczeń i podpatrzenia, jak funkcjonuje szkoła w Kozłowicach.


  - Nasze dzieci już czekają na kolejne spotkanie. Tym razem to my będziemy gościć czeskich przyjaciół. Spotkanie odbędzie się wiosną pod hasłem "Żyj zdrowo na sportowo" - dodaje Ilona Stasiak.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.