Wybierz region

Wybierz miasto

  Zabawa na swoim

  Autor: jac

  2001-09-10, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55

  Trzy dni koncertów, uśmiechu, i zabaw na świeżym powietrzu, czyli dziewiąte dni miasta Od piątku do wczorajszego późnego wieczora w Rydułtowach świętowano dziewiątą rocznicę odłączenia się tej byłej dzielnicy od ...

  Trzy dni koncertów, uśmiechu, i zabaw na świeżym powietrzu, czyli dziewiąte dni miasta


  Od piątku do wczorajszego późnego wieczora w Rydułtowach świętowano dziewiątą rocznicę odłączenia się tej byłej dzielnicy od Wodzisławia Śląskiego. "IX Dni Rydułtów" odbyły się pod hasłem koncertów, konkursów i zabaw na świeżym powietrzu do utraty tchu. Nie zabrakło piwa, pieczonych kiełbasek, i tradycyjnych śląskich przysmaków.


  Większość imprez zorganizowano na stadionie miejskim. W piątek najlepiej bawiła się młodzież. O 17 wokół sceny usytuowanej w centralnej części stadionu, zebrało się kilka tysięcy fanów muzyki rockowej, gdzie rozpoczął się koncert zespołów ,mocnego uderzenia". Popisowo zagrała grupa Łzy. Takie przeboje jak "Agnieszka", czy "Narcyz" na dobre rozgrzały publiczność.


  W sobotę młodzież odpoczywała, a na zabawę ruszyli rodzice. Stadion zamienił się bowiem w wielki kowbojski saloon. Rydułtowski ,Piknik country" obfitował w wiele atrakcji. Były rzuty podkową, rodeo, jazda konna i rzut lassem. Od wczesnego popołudnia sporym zainteresowaniem cieszyły się zawody w ujeżdżaniu byka, mechanicznego rzecz jasna. Swoich sił mógł spróbować każdy. Przez 55 sekund w siodle utrzymała się Janina Chlebik-Turek, główna organizatorka ,"Dni Rydułtów", co było jednym z lepszych rezultatów dnia.

  - Z chęcią zobaczyłbym, jak z byka spadają nasi burmistrzowie. Szkoda, że nie dali się namówić na przejażdżkę - narzekał jeden z mieszkańców.


  W sobotę nie dopisała pogoda. Dwa razy lunął deszcz i wiał bardzo zimny wiatr. To jednak nie odstraszyło kilku tysięcy zwolenników muzyki rodem z ,dzikiego zachodu". Do 2 w nocy trwała zabawa taneczna w rytm skocznej muzyki zespołu Zayazd, gwiazdy wieczoru.


  Dopiero wczoraj pogoda dopisała. Wieczorem do łez rozbawił wszystkich znany śląski kabareciarz, Marian Makula. Po nim wystąpiła Małgorzata Ostrowska i Czerwone Gitary. Oj się działo...


  Patronat prasowy nad imprezą sprawowała ,Trybuna Śląska".

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)